bedreigende, beide andere regimenten in dichte zwermen op één punt hadden laten aanvallen. Thans kwamen ze, hoewel ze moedig voorwaarts gingen, slechts tot 350 a 400 M. van de stelling, waar de aanval stokte. Een Servische compagnie kwam, handig gebruik makende van de terreinplooien, tot dicht hij de centrale redoute, waar zich vorst Alexander met zijn persoonlijk geleide van 18 ruiters doch zonder één man reserve bevond. De ruiters onder commando van een ordonnansofficier stortten zich van boven naar beneden op de compagnie, die daardoor weer te rug week. Het 4e Servische regiment had tegen 4 uur al zijn munitie verschoten en ging daarom in goede orde terug, evenzoo het 6e regiment, dat tegenover de redoute Preslawski stond; het 5e Serv. regiment, dat de Rasgradski redoute bedreigde, werd in de flank gegepen door een Bulgaarsch bataljon, dat juist uit het Z. over Gorguljata aanrukte, en vluchtte in wan orde. De Drina-divisie trok terug naar Brjelaschnitza, de voorposten groeven zich op 800 M. voor de vijandelijke stel ling in. We hebben den Bulgaarschen r. vleugel verlaten op het oogenblik dat kort na den middag de Bulgaarsche bataljons van de Zuid Tri Uschi hoogte waren teruggeslagen en de Bulgaren nog slechts den Meka Krew heuvel konden behouden. Vorst Alexander had reeds eerder zijn geheele reserve die op dat oogenblik bestond uit de bataljons II/4, III en IV/5 en een batterij (deels juist van Kustendil aangekomen) naar den bedreigden r. vleugel gezonden. Na aankomst van deze versterkingen en na het ordenen der verbanden van de teruggeslagen bataljons besloot Bendereff om 3 uur N. M. wederom tot den aanval. Het getuigt van de hooge moreele waarde van de troepen en van hun com mandant, dat zij eenige uren na een gevoelig échec weder volkomen in staat waren een aanval door te voeren. De Servische cavalerie brigade stond om dien tijd met 6 eskadrons, 1 bataljon en 1 batterij nabij Malko Malowo. Slechts 2 eskadrons waren nog in Goljemo Malowo; de briga de zocht blijkbaar nauwere aansluiting aan de Donau-divisie. 228 INDISCH MILITAIR TIJDSHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 244