Eenige denkbeelden omtrent de Derstrekking Dan kleeding en uitrusting aan den soldaat, in Derband met de bepalingen in het nieume tarief 24. Toen in Augustus 1909 het nieuwe tarief 24 verscheen, hoorde men van alle kanten uitingen van vrees van de per sonen, belast met de uitvoering van de voorschriften, in dat tarief samengevat. Toen was die vrees wel wat gerechtvaar digd. Er was wat nieuws onder de zon en daar bij de eerste verschijning van het nieuwe voorschrift getallen in de tabellen voorkwamen, die er niet in hoorden, zoo was het tarief voor ieder onduidelijk en aarzelde men het tarief toe te pas sen. Yele vragen werden toen tot de chefs gericht en vele klachten werden toen geuit omtrent de onduidelijkheid van het voorschrift. Nu hebben wij het tarief 24 anderhalf jaar toegepast en nu wordt het tarief vrij algemeen begrepen door de personen, belast met de uitvoering er van. Het tarief 24 is moeilijk, maar hoe kan dat ook anders? De voorziening van kleeding en uitrusting van een leger uit zooveel verschillende wapens en diensten bestaande en in ieder wapen of iederen dienst weder personen, die door hunne speciale betrekking geheel andere diensten verrichten dan het gros der manschappen van hun wapen of van hunnen dienst, benevens de splitsing in Europeanen, Amboineezen en Inlanders, vereischt algemeene voorschriften voor het geheele leger, algemeene voorschriften voor ieder wapen en iederen dienst afzonderlijk, gesplitst in die voor Europeanen, Amboineezen en Inlanders, benevens uitzonderingsbepalingen voor de bijzondere personen, die tot de velschillende wapens en diensten gerekend worden. Zoo vereischt een cavalerist andere kleeding dan een infanterist, een inlandsche fuselier andere kleeding dan een europeesche fuselier; schoenmakers, kleermakers, stafschrijvers, hoefsmeden, zadelmakers enz. uitzonderingen op de bepalingen, voor hun wapen voorgeschre ven. Is het dan te vei wonderen, dat de bepalingen voor de

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 247