Beschouwingen ouer geweerioestelleljes tot het beletten of het tegengaan Dan het te boog schieten op het geDechisDeld (oüergenomen uit het rapport der commissie Dan onderzoek der Hormaal Schietschool) met naschrift, door 3. 3, RIEL, le Luitenant D.I. b. x) Daar de beoordeeling van toestelletjes tot het beletten of het tegengaan van het te hoog schieten op het gevechtsveld, zooals die nu en dan aan de N. S. S. worden aangeboden, niet wel doenlijk is zonder daarbij rekening te houden met hetgeen op dit gebied reeds door anderen is uitgedacht, zoo hebben de ondergeteekenden gemeend, goed te doeD met zij het dan ook beknopt hunne zienswijze aangaande het desbe treffende vraagstuk in het algemeen in eenige beschouwingen neer te leggen. Dezelfde redenen, die er in de laatste jaren toegeleid hebben, om den juist-snellen aanslag op den voorgrond te brengen, hebben reeds een 30-tal jaren geleid tot het uitdenken van een toestelletje hetwelk in het geweer aangebracht, den geestelijk en lichamelijk gestoorden soldaat op het gevechtsveld zoude beletten het geweer onder te groote hellingen af te schieten, hetwelk blijkens de krijgsgeschiedenis anders zoo goed als immer het geval is. Sedert dien hebben ook andere uitvinders daaraan hunne krachten beproefd. Men heeft in 't algemeen getracht de oplossing te vinden door aan 't geweer eens inrichting aan te brengen, waardoor öf het doordrukken van den trekker wordt belet, indien het geweer in eene andere helling wordt gehouden dan is aange geven door het in een zekeren stand gestelde toestel, öf de trekkernok automatisch omlaag wordt gedrukt, indien het geweer onder de toegestane helling is gebracht. 1) Cursiveering van den schrijver.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 254