nadat langs den steilen Westrand een pad was uitgehouwen. Geduiende de eerste dagen liet ik over dag graszoden aan den voet opstapelen, om gedurende den nacht de eerste borst- weiingen op den top aan te brengen, waarachter over dag aan de inrichting der stellingen gewerkt kon worden. Een heele maand was noodig om in den harden zandsteen de stellingen zoodanig in te richten, dat we geheel Baroepoe en de poorten konden overziener was plaats voor desnoods 20 schutters. Slechts 3 inlandsche geniesoldaten waren beschik baar, waarvan een, Karno genaamd, gedurende het werk sneuvel de. De soldaten van den troep konden niet gebruikt worden, omdat de nachtelijke hinderlagen en patrouilles te veel van hunne krachten vergden en zij over dag moesten uitrusten. 1 a. Een standplaats voor den seiner, die van daaruit dage lijks in verbinding stond met het hoofdkwartier te Karoengian. 15. Gezicht op de ingerichte stellingen op den top E. Deze giijze steenklomp had door zijn eigenaardigen vorm van „Jan Fuselier" weldra den bijnaam van de „fricadel" ge- kiegen. Dagelijks werd op het middagappel voor den nacht dienst ook een dubbelpost op den fricadel aangewezen, boven dien stond een dubbelpost aan den voet met front naar de buitenpoort, zoodat daaruit niemand te voorschijn kon komen. Nadat de werkzaamheden op den grijzen steen gereed waren, werd begonnen met den aanleg van een tunnel in de richtiDg van de buitenpoort, met het doel deze poort in handen te krijgen en den daarachter gelegerden wachtpost te verdrijven. 2. Ingang. 3. Uitgang van dien tunnel in tjot E. Toen ik 10 M. diep in tjot E. gevorderd was, werd einde September dit werk overgenomen door den lsten luitenant der genie Tanja met een detachement geniesoldaten, die met den nieuw benoemden gouverneur van Celebes waren mee gekomen, benevens 2000 K.G. springmiddelen, (buskruit en springgelatine). Het doel werd nu een mijngang door den bergrug naar de 1ste poort van Baroepoe te graven, daaronder een lading aan te brengen om zoodoende poort met wachtpost in de lucht te laten springeD. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT I. M. T. 1911.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 283