Met zeer veel moeite en na aftrek van Va der om Baroepoe gelegerde troepen, kon de vijand begin September uit de stelling verjaagd worden. De bivaks G en D weiden overdag van omliggende hoogten beschoten, zonder resultaat; eene nachtelijke beschieting (in Augustus) van het bivak D had meer succes, één korporaal gewond en 1 geweer defect. De vei jaagde bezetting van Rinding Aloe wist bij zeer dikken mist, vlak langs een der hinderlagen van de Zuidzijde naar Baroepoe door te dringen hoe die menschen boven kwa men is steeds een raadsel gebleven. Tegen midden September had veelvuldige nachtelijke pa trouillegang ons vrijwel van alle toegangen, waterbronnen enz. van Baroepoe op de hoogte gebracht. De verkenningen en maatregelen in het begin van het beleg, waren onder persoonlijke leiding van den militairen commandant van Celebes, overste J. Michielsen, uitgevoerd, die daarvoor eenigen tijd in het bivak Karoengian bleef. In September kwam verandering in den toestand o. a. verster king aan maréchausséehoe de toestand toen was moge blij ken uit enkele aanhalingen uit een brief van Karoengian naar bivak D. Karoengian14- September 1906. „Perhaps is het je bekend, dat er groote dingen op handen zijn. Majoor Schütt is in aantocht met een detache ment van Eurekang naar Rante Pao en kan over 5 a 6 dagen hier zijn. Kapitein Krapels gaat dan naar Paloppo Ook zijn er gevraagd 250 dragers om van Paloppo een machtige hoeveelheid springstoffen op te voeren. Nu heb ik hoop, dat met dezelfde scheepsgelegenheid de nieuwe klak- kebossen komen. Zou je nu vast op je dreigenden steen een opstelling wil len maken voor een 3.7 c.M. met front naar padischuren en N. bamboe, enz. Daareven prachtbericht ontvangen 2 stalen kn. van 8.7 c.M. kunnen vandaag of morgen hier zijn, (ter verwisseling van de INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 271

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 287