uitgesleten bronzen idem); 23 September kan een groote aanvulling (400 schoten) mortier munitie komen. Munitie 3.7 plenty. Het plan om een tampat voor mortier op te zoeken, die dichterbij gelegen is, vond voorloopig geen ingang. Ik breng op 500 a 600 M. mijne schoten precies, waar ik ze hebben wil, op dezen afstand is breedtespreiding te groot jammer, want de doelen zijn van hier het best te zien. Van Kari zie je niets dan de Noord bamboe. Je dapperen hebben gelukkig de verregaande brutaliteit van de naaktloopers bij den laatsten uitval bestraft. We moeten nu zien Poang Tikoe in zijn hol te houden, 't zou jammer zijn, als 't hem lukte weg te komen, enz."— Over de pogingen om de voorraadschuren van Baroepoe in brand te schieten, het volgende Op tjot E. werden pijlen gemaakt, aan welker punt een halve rol springgelatine werd vastgekneed, waarin een stuk Bickford vuurkoord werd gestoken. Alvorens de pijl af te schieten, werd het vuurkoord aangestoken, dat daarna weer de springgelatine in brand stak. Ongelukkig bereikten deze pijlen de padischuren niet, het atapdak van wachthuis 9 werd echter in brand geschoten. Toen een kanon van 3.7 c.M. einde September als proef op de fricadel geplaatst werd, herhaalde ik de proef door van de granaten de schokbuis uit te draaien en in het buisgat een houten pijl vast te wurgen, die zoo lang was, dat de punt een eind uit het kanon stak. Het stuk werd eerst op de padischuur gericht, daarna ge laden, vervolgens het Bickfordvuurkoord, dat aan de pijlpunt buiten de monding uitstak, aangestoken eu de richter kon onmiddellijk vuren. Deze pijlen schoten echter dwars door de padischuren heen, terwijl verdere proeven met de munitie van de 3.7 c.M. ver boden werden. Den 18den September werd éen op den hoek staande padi schuur door een te rechtertijd springende granaat in brand geschoten, doch de wind werkte niet mee. 272 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 288