Eischen die zaken een nadere regeling? flnfmoord op het artikel aan W, E. flsbeek Brusse, Kapitein der Snfanterie, in flfleue- ring 2 nan dit Tijdschrift getiteld: „Zaken die nadere regeling nereischen," De Kapitein der Infanterie W. E. Asbeek Brusse beeft in het bovenaangehaalde artikel een tweetal vraagpunten be treffende de vrije geneeskundige behandeling ter sprake ge bracht, waarvoor hij een nadere regeling noodig acht. Met mij zullen waarschijnlijk vele officieren van het leger in Ne- derlandsch-Indië hem ten zeerste dankbaar zijn, dat hij deze aangelegenheid ter sprake heeft gebracht. Geenszins dus de lust om hem te bestrijden, doch wel die om in deze quaestie zooveel mogelijk licht te ontsteken doet mij naar de pen grijpen. Ook ik zal evenals de heer A. B. i) uitgaan van artikel 16 van de Algemeene Order 1909 No: 48 zooals dit gewijzigd is bij Algemeene Order 1910 No: 73. De 1ste alinea van dat artikel luidt: „De volgende personen en hunne gezinnen, mits wonende „binnen twee paal van het Centrum der garnizoensplaats of „van de standplaats van de in artikel 1 sub. d. en e. bedoelde „geneesheeren, zoomede hunne bij hen inwonende bedienden, „hebben recht op kostelooze verleening van genees-, heel- en „verloskundige hulp hieronder ook specialistische behan deling begrepen voor zoover deze door den militair genees kundigen dienst ter plaatse oogenblikkelijk kan worden ge- „geven, en op kostelooze verstrekking van geneesmiddelen „a. enz:" (volgt een opsomming der rechthebbenden.) Behoort men tot in de opsomming genoemde personen, dan kan men uit deze alinea nauwkeurig opmaken waarop men recht heeft ten aanzien van de vrije geneeskundige be handeling. 1) Hij vergunne mij gemakshalve verder in dit stuk deze initialen te be- zigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 292