FRANSCH. IJ uur tijd. Een opstel over een cler 3 volgende onderwerpennaar keuze I. Beschrijving van de indrukken bij eerste aankomst in Indië. 1. Aankomst van de boot. 2. Eerste indrukken op de spoorreis van T. Priok naar Batavia. 3. Kennismaking met een Indisch hotel. 4. Officieele meldingen. 5. Aankomst bij het korps. 6. Eerste uitrukkende dienst. 7. Kennismaking met den Inlandschen militair. 8. Recepties en beleefdheidsbezoeken. II. Be pers in Nederlandsch Indië. 1. Toonaangevende bladen. 2. Standpunt tegenover bestuurshandelingen. 3. Opbouwend, voorlichtend, kwaadstichtend vermogen, ook in verband met onze verhouding tegenover de Inlandsche bevolking. 4. De beteekenis van haar kritiek op officieele handelingen. 5. Het standpunt dat tegenover hare berichten omtrent misstanden behoort te worden ingenomen. III. Java als object voor toeristen. 1. Onbekendheid in het buitenland met de toestanden in onze Koloniën. 2. Aantrekkelijkheid van Java voor toeristen. 3. Bevordering van het vreemdelingenverkeer, beteekenis der reclame een en ander in verband met de wensche- lijkheid van de verspreiding van meer juiste begrippen omtrent onze Koloniale toestanden. 4. Is Java in staat den stroom van vreemdelingen te ont vangen, middelen ter verbetering. ENGELSCH. Maak een opstel over een der volgende onderiverpen en behandel daarbij de opgegeven punten. (IJ uur) I. Groote manoeuvres op Java. Voorbereiding, verkennen van het terrein in verband met legering, verpleging van den troep en de geschiktheid om daarop vredes-manoeuvres te houdeD. Indeeling en concentreering der troepen. 326 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 342