Scheidsrechters en Com missiën voor het vaststellen van toegebrachte schade. Maatregelen bij de korpsen te nemen onmiddellijk voor den aanvang van en gedurende de manoeuvres. Terugkeer naar het garnizoen. II. Het aandeel van het N. I. Leger bij de gezagsuitbreidiDg in de Buitenbezittingen. Schijngezag en werkelijk gezag. Het verzamelen van gegevens met het oog op expeditiën en excursiën. Het verschil in optreden voor en na 1898. Het zich losmaken van de operatie bases, het leven op de te doorloopen streken. Zelfstandigheid en initiatief der onderaan voeders. Het gebruik van mare- chausse- en kleine gemengde afdeelingen. Yereeniging van het Civiel- en Militair gezag in één hand. III. Inlandsche officieren. Het nut van Inl. officieren om het gehalte der Inl. troe pen te verbeteren en hun gevechtswaarde te verhoogen. Gevaar, dat de Inl. troepen onder hun eigen officieren ople veren voor de veiligheid van het koloniaal bezit. Wijze van opleiding (uit den troep, uit de hoogere standen der Inl. maatschappij, doch in de koloniën, opleiding gelijkwaardig met die der Eur. officieren) en als gevolg daarvan de toe te kennen vooruitzichten. Wenschelijkheid van het al of niet toekennen van den hoofdofficiersrang. Het doen overgaan in civielen dienst en eervol ontslag. MALEISCH. (1 uur tijd.) Te vertalen in het Maleisch zonder gebruikmaking van een looordenboekLatijnsche karakters „Dit is een brief met heilwenschen van mij luitenant. Commandant van het bivak te Baba Kroeengaan T. Neg Imeum oeloebalang der IX Moekims Lheuë, wonende in Kampong Lam Theuên. Het doel van dit schrijven is, U mede te deelen, dat ik bericht heb gekregen, dat 'de bende van Pang Karim is gesi gnaleerd in het gebergte van Leupoong. Aangezien het zeer waarschijnlijk is, dat de bij de bende aanwezige personen uit de IX Moekimsmet het oog op de kandoeri's bij het einde der vasten, zullen trachten hunne familieleden op te zoeken, wordt u opgedragen de grootste waakzaamheid te INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 327

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 343