rawa-divisie 's vijands linkervleugel aangrijpen. Daar ver dere bevelen uitbleven, overlegden ze onderling de te nemen maatregelen. De gezamenlijke artillerie (36 stukken) zou van af den Zabjel-heuvel den aanval voorbereiden, nadat het 12e regiment der Sch. divisie zou zijn aangekomen (het 10e re giment was naar de Donau-divisie afgezonden, het 11e stond bij Powaliros); men rekende daarbij op den krachtigen steun van de Morawa-divisie, die van den commandant der Sch. divisie reeds ten 8 uur V. M. het dringende verzoek had ge kregen, zieh zoo spoedig mogelijk aan te sluiten. De voorposten der Drina-divisie waren ingegraven op 800 M. vóór Aldomirowtzi, zoodat 's morgens vroeg reeds een vuurgevecht begon. Toen de commandant van het Bulgaar- sche centrum eenige verwarring bij den vijand ontdekte, liet hij door één bataljon een aanval doen, waardoor de Servische voorposten terugijlden. Dit was het sein voor de vereenigde artillerie op den Zabjel-heuvel om het vuur te openen en ook ging nu het 11e Servische regiment (Sch. divisie) uit eigen initia tief tot den aanval over, zonder het 12e regiment af te wachten. Dit ziende, schoot de Drina-divisie te hulp en begon eveneens den aanval. Het 11e regiment drong door tot in Bratuschko- wa en veroverde vermoedelijk ook de Rasgradski redoute. De aanval der Drina-divisie liep minder vlot van stapel, daar de stelling vrij sterk was bezet met 14 bataljons en 28 stukken. Yorst Alexander verzamelde snel zijn reserves (2 bataljons) bij Golubowtzi en verdreef daarmede het 11e regiment weer uit Bratuschkowa, hetgeen ook voor de Drina divisie het teeken was om terug te gaan naar haar vroegere voorposten-opstel lingen. Dit geschiedde ongeveer ten 10 uur V. M.om 1 uur N. M. gingen de Serven nogmaals vooruit, doch slechts met een dunne schutterketen zonder reservesdeze aanval werd dan ook gemakkelijk afgewezen. Overigens gebeurde er op dezen vleugel niets van de Mo rawa-divisie geen taal of teeken. Ritmeester Bendereff was op den rechtervleugel ten 3 uur N. M. weer op eigen verantwoordelijkheid tot den aanval overge gaan. Hij beschikte over 8| bataljon, 1 eskadron en 2 batterijen INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 331

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 349