(de wegloopers van den vorigen nacht waren grootendeels weer terechtgekomen) en ging aanvankelijk met 3 bataljons tot den aanval op den Meka Krew-heuvel over. Op hooger bevel zet te hij echter ten 4 uur N. M. zijn geheele macht in, terwijl een bataljon uit het centrum de beweging steunde door een aanval langs den grooten weg. De 6 Servische compagnieën op den M. K. heuvel hadden ster ke commando's afgezonden om levensmiddelen en water te halen en lieten zich bovendien volkomen verrassen, zoodat ze onder den voet werden geloopen en de Bulgaren ook de Z. Tri Uschi-hoogte bezetten, die ze echter later weer verlieten. Waar was de Morawa-divisie gebleven, dat ze niet op het slagveld verscheen Den vorigen dag ten 2 uur N. M. was zij grootendeels reeds te Bresnik aangekomen en zou dus zelfs reeds dien dag een gedeelte dier divisie zich een eind weegs in de richting Slivnitza hebben kunnen begeven. Hoewel de commandant het bevel om daarheen op te rukken tijdig had ontvangen, stelde hij zich echter eerst tenlOJuur Y. M. van den 18don Nov. in beweging, te Bresmk 2 bataljons en 1 batterij achterlatende. Hij beschikte dus slechts over 4 ba taljons en 2 batterijen (van de 10 bataljons en 4 batterijen zijner divisie). Nauwelijks was deze afdeeling in beweging gezet, of de commandant der Morawa-divisie ontving het bericht, dat Bres- nik werd aangevallen. Het waren 2 bataljons en 1 esk., die van Trn op Radomir (ten Z van Bresnik) waren teruggetrokken en nu 's vijands operatielijnen bedreigden. De commandant der Morawa-divisie keerde op zijn schreden terug, weerstond met zijn 6 bataljons en 3 batterijen gemakkelijk den aanval dei- Bulgaren, die in verwarring terugweken naar Pernik. Dit ge schiedde omstreeks in het middaguur; nog had de Morawa- divisie op het slagveld kunnen aankomen (kreeg daartoe drin gende aanzoeken) doch zij bleef te Bresnik, blijkbaar uit over maat van bezorgdheid voor haar verbindingen. Het succes van den mislukten Bulgaarschen aanval was daardoor volko men, 2 bataljons ketenden door hun stoutheid een driemaal ster kere macht. Op den weg Pirot Gintzi pas hadden 2 Bulgaarsche Opolt- 332 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 350