stellen en een verdediging te organiseerea middels opolt- schenie (militie) en troepen, die uit Oost Rumelië konden worden verwacht. Een groep van 5| bataljon, 31 esk. en 4 kanonnen kreeg op dracht den Bulgaarschen linkervleugel te beschermen door zich op te stellen bij Gorguljata, front naar Bresnik. Vermoedelijk was de ritmeester Bendereff niet zeer inge nomen met het denkbeeld om defensief te blijvennauwelijks toch was vorst Alexander op reis gegaan, of hij hervatte den aanval. De Serven hadden thans een aaneengeschakelde stelling ingenomen. Op de Tri Uschi-hoogten stonden de 3 bataljons van het 7de regiment, ten N. van de westelijke dier hoogten I en II/9 met 2 batterijen, op de hoogte B. een derde batterij, ten N. daarvan één bataljon 15e regiment, als reserve daarachter een tweede bataljon en bij de hoogte Petrowski Krest het derde bataljon van dat regiment, op den weg Dragoman-Malko Malowo stond nog het bataljon III/9. Het 10e regiment (van de Schumadija-divisie) stond met 2 bataljons in reserve bij Jar- lowtzi, 2 bataljons waren elders; verder stond de 4? batterij van de Donau-divisie in reserve bij Jarlowtzi. De Drina-divisie was in den nacht een weinig naar het N. verplaatst en stond 's morgens vroeg met het 4e regiment en 2 bataljons ten N. O. van Bachalin, het 6e regiment met 1 batterij O. van Bachalin, het 5e regiment met de reserve artillerie bij Dragotin in reserve. De Bulgaren waren opgesteld als volgt: rechter vleugel bataljons, 1 eskadron, 12 kanonnen, centrum 7 bataljons, 20 kanonnen, linkervleugel 7 bataljons, 12 kanonnen, linkerflankdekking 5| bataljons, 3J eskadrons, 4 kanonnen. Een algemeene reserve was er niet. Bendereff liet ten 9| V.M. 3 bataljons van de Meka Krew hoogte vooruitgaan tegen de noord en zuid Tri Uschi-hoog ten, die ondanks toesnellende Servische reserven werden ge nomen. De Serven ontwikkelden daartegenover het 10e re giment en de teruggeslagen bataljons van het 7e regiment ten O. en Z. van de W. Tri Uschi-hoogte. 334 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 352