Twee Bulgaarsche bataljons verlengden den rechtervleugel en ten 11 uur Y.M. ondernam Bendereff met 5 bataljons een aanval op de Servische hoofdstelling bij de W. Tri Uschi hoogten. De aanval werd echter afgewezen. Nu zette Bendereff zijn reserve (3 bataljons) aan om te trachten den rechtervleugel van de Donau-divisie vanuit het Z te omvatten. Twee bataljons en een halve batterij rukten daartoe op tusschen den Meka Krew heuvel en het moeras C en overschreden gedeeltelijk den straatweg, terwijl het derde batajon ten Z. van het moeras G dus langs een omweg naar 's vijands vleugel marcheerde en daardoor belangrijk achter raakte. De Drina-divisie had reeds eerder twee bataljons en 2 bat terijen naar Jarlowtzi gezonden tot steun van de Donau-di visie. Daar waren nu drie batterijen vereenigd (één van de Donau-, twee van de Drina-divisie), die hun vuur openden op de omvattende Bulgaarsche bataljons. Gesteund door dit vuur gingen drie bataljons van de Drina-divisie vanuit Bachalin voorwaarts en grepen de beide omvattende Bulgaarsche batal jons in de flank. De Serven openden echter reeds op groote afstanden hun vuur en tastten niet door, waardoor het derde Bulgaarsche bataljon, dat ten Z. van moeras C oprukte, tijdig kon ingrijpen en op haar beurt de Servische bataljons in de rechterflank tastte. Dit geschiede zóó energiek, dat de Serven terugweken naar het boschje ten N. van Bachalin. (1 u N.M.) Bij dit succes voegde zich een ander. Hoewel Bendereff's frontaanval ten 11 u V.M. was mislukt, waren toch de beide Servische batterijen, die ten N. van de W, Tri Uschi-hoogte hadden gestaan, teruggegaan naar de hoogte Bwaar nu dus 3 batterijen vereenigd waren. Bendereff kon daartegenover slechts één batterij in het vuur brengen, die op de hoogte tusschen Malko Malowo en den Meka Krew heuvel stelling nam. Weldra bleek, dat de Bulgaarsche artillerie (8 stukken) verre de meerdere was van de Servische (18 stukken) door haar beter materieel en ook door hare betere opstellingde Bulgaarsche batterij stond nl. op zachten leembodem, waarin de Servische G. smoorden, de Servische artillerie stond op steenachtig terrein. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 335

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 353