daartegen front zonder dat het tot een gevecht kwam, de rest ging met groote sprongen voorwaarts tot op 450 M. van de Drina divisie, die stand hield achter de inzinking van de Slivnitza beek. Er ontwikkelde zich gedurende twee uren een vuurgevecht, waarbij de Bulgaren nagenoeg al hun munitie (200 patronen per man) verschoten, zoodat ze hun heil zochten in den bajonetaanval, ofschoon er nog volstrekt geen sprake was van vuuroverwicht. liet gelukte, de Bulgaren bereikten de overzijde van het Slivnitza dal, de Serven weken op Bachalin terug onder dekking van hun artillerie. Tusschen 4 en 5 uur kregen de Bulgaren munitie aanvulling, middels draagdieren en een groote ossenkar 's avonds groeven ze zich tegenover de Serven in. Keeren we thans terug naar Bendereff. Deze ritmeester had nog slechts troepen te zijner beschikking, die eens of meermalen waren teruggeslagenhij had geen man reserve meer en de bataljons ten N. van moeras A. waren vèr weg. Yelen zouden onder zulke omstandigheden slechts aan de verdediging hebben gedacht; niet alzoo Bendereff. Toen de aanval van het Bulgaarsche centrum stokte ten O. van de Slivnitza-beek, besloot hij ten ongeveer 2 u. N. M. wederom en met al zijn beschikbare troepen ten aanval voor waarts te gaan. Dit geschiedde en wel zóó onverwachts, dat de Serven, die weinig munitie meer hadden, weken, oorspronkelijk tot de hoogte W. van den W. Tri Uschi-heuvel, daarna tot den O. ingang van den Dragoman-pas, waar tegenover de Bulgaren hun linie uitbreidden langs den W. rand van het moeras A., aldus wederom de verbinding her stellende met den uitersten rechtervleugel. 's Avonds liep dus de Bulgaarsche opstelling van af de Petrowski Krest langs het moeras A. over den heuvel W. van Tri Uschi W. naar den W. rand van het Slivnitza-dal de Serven stonden daartegenover in de lijn Dragoman pas Ostra Tzuka hoogte Jarlowtzi Bachalin. Wat was er intusschen op den linkervleugel der Bulgaren gebeurd? De commandant der Morawa-divisie was eindelijk besloten, den 19den Nov. van Bresnik op te rukkenhij deed INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 337

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 355