den aanvaller tegenover den uitgebroken verdediger, maar ook van den verdediger tegenover een groep van den aan valler, wiens flank niet aan andere troepen is aangeleund. Het was een natuurlijk gevolg van de uitgebreidheid van de stelling, waardoor de aanvaller ook in groepen met tusschen- ruimten was opgesteld, grootendeels echter ook van de omstan digheid, dat de Servische divisiën of regimenten steeds afzon derlijk vooruit gingen. Gaan we na, welke flankaanvallen in die drie gevechtsdagen al niet hebben plaats gehad, dan komen we tot de volgende 17 Nov. a. flankwerking van de Servische cavalerie brigade op Bendereff's aanvallende troepen op de Tri Uschi-hoogten, b. flankaanval van het Bulgaarsche bataljon III/l op de vervolgende Serven na het terugdrijven der Bulgaren van de Tri Uschi-hoogten; c. flankaanval van een Bulgaarsch bataljon op den rechter vleugel der Drina divisie bij Bratuschkowa 18 Nov. cl. flankaanval van de Bulgaarsche reserve tegen het 11e Servische regiment, dat tot in of bij de Rasgradski redoute was doorgedrongen 19 Nov. e. omvatting van de W. Tri Uschi-hoogte van uit het Zuiden door Bendereff's troepen; f. flankaanval van 3 bataljons van het 5e en 6e Servische regiment op Bendereff's omvattingstroepen, die ten N. langs het moeras C. waren opgerukt; g. flankaanval van Bendereff's linker vleugel-bataljon, dat ten Z. van moeras C. oprukte, op deze troepen; h. flankaanval van deelen der Schumadija-divisie op dit bataljon en de beide nevenstaande; i. flankmarsch van die deelen der Schumadija-divisie vóór langs den aanval van het Bulgaarsche centrum en voor dit den aanval deed k. flankaanval van het bataljon uit Slatuscha op den rechtervleugel van de Morawa-divisie, die tegenover Goigul- jata stond; l. flankaanval van Bulgaarsche bataljons uit Bratuschkowa op den linkervleugel der Morawa-divisie. We zien steeds die flankaanvallen gelukken, die met kracht INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 347

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 365