BOUDE!}, Van 21 —24 Juli jl. is in den Haag een Internationaal Po litiehonden concours gehouden, dat voor mij eene aanleiding was, om eens te zien, wat op dit gebied al zoo zou vertoond worden. Immers, in mijnen vorigen werkkring was ik in nauwe betrekking geweest met de africhting van honden voor bewa kingsdienst en hoewel de tijd, daaraan besteed, nog te kort was om een afdoend oordeel uittespreken, had ik een hoeveel heid ervaring opgedaan en tal van moeilijkheden ontmoet, die mij dubbel nieuwsgierig maakten te zien wat op dit gebied in Europa en in het bijzonder in Nederland was bereikt. Ik heb daarbij het voorrecht gehad, tal van personen te spreken, die op kynologisch gebied min of meer een gevestigden naam hebben en wil nu trachten aan de hand van hunne gegevens en inlichtingen een overzicht te geven van hetgeen bereikt is en in welk opzicht we in Indië daarmede ons voordeel kunnen doen. Ik stel er prijs op, vooruit te verklaren, dat ik geen des kundige ben, daarvoor moet men jaren zich hebben bezig ge houden met het fokken en africhten van hondenhet is alleen de belangstelling in deze stof, die me er toe gedreven heeft, in dit orgaan iets over dit onderwerp ten beste te geven, in de hoop, dat anderen ook hunne ervaringen er naast zullen leggen, om zoodoende eenige aanwijzingen te krijgen ten bate van hen, die lust en liefhebberij gevoelen om deze trouwe huisdieren afte- richten ten dienste van het algemeen. Tot het concours werden alleen toegelaten, honden, die het eigendom zijn van leden der nederlandsche Politiehonden Vereeniging, de nederlandsche Herdershonden Club of der Ne derlandsche Yereeniging van Roode Kruishonden en bovendien die houden, die gebruikt worden in dienst der Rijks- of Ge- meente-Politie. Er waren 47 honden ingeschreven, zoodat er kans was, nog al een en ander te zien. Om een overzicht te geven van de te houden oefeningen volge hier de officieele lijst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 374