wijzen van een vruchtdragende dressuur, de meeste waren te onrustig en renden rond, zenuwachtig nu en dan jankend van spanning en te veel nog kijkend c. d. en e. gebeurde met den „boef". De honden waren zonder uitzondering meer dan kwaadaardig op dat pakje en beten en trokken, dat 't een lust was. Als speciaal politienummer ga ik dit voorbij, ik wil er alleen op wijzen hoe enkele goede exem plaren werkelijk voorbeeldig „stelden". Zoolang de arrestant zich rustig hield, gebeurde er niets, doch eene lichte verroering en waf, daar had hij 'm al weer. Ik heb me laten vertellen, dat personen, laat over straat gaande in een eenzame wijk, bij een onbewuste, verdachte beweging wel eens zijn aangevat door een politiehond, die niet ophield voor de eigenaar, daar in de buurt surveilleerend, er bij was en 't dier een tijd vasthield. Hield zoo'n persoon zich doodstil, dan gebeurde er niets dan een enkele blaf. Men begrijpt de toestand van zoo'n voorbij ganger, doch aan de andere zijde tracht de eenzame nacht waker zich ook te beschermen. De schotvastheid ging nog al, maar de stokvastheid was een moeilijke eisch. Alleen de boksers schijnen niets om slagen zelfs op hun hoofd te geven. Zoo althans verzekerde mij een Engelsche deskundige. Met opzet is eenigszins uitvoerig stilgestaan bij het ver loop van dezen wedstrijd, omdat er tal van eischen gesteld werden, die we voor den dienst in het Leger ook zouden kun nen overnemen. Zooals reeds met een enkel woord werd opgemerkt, stelde het geheel me teleur en had ik mooier werk verwacht, dan geleverd werd. Van bevoegde zijde werd dit geweten aan de circusdressuuren de eischen van de commissie. Doch niettegenstaande dit, hebben de enkele goede exemplaren me overtuigend bewezen, dat er met geduld en oprechte toewij ding heel wat te maken is van een hond. Alvorens nader op ons werk in Indië in te gaan, wil ik nog even hier aanhalen het Programma van eene keuring en de monstratie van Roode-Kruis honden, gehouden op 6 Aug. jl. nabij het terrein der Hoeve „Duin en Dal", aan den 362 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 380