Waalsdorperweg, door den Heer J. Bungartz, Voorzitter der Duitsche Vereeniging voor Roode-Kruishonden. De Hollandsche Vereeniging is nog heel jong. Voorzitter is de Kapitein Jhr. C. A. J. Meyer, schrijver van een werkje over den Oorlogshond, voorhanden, als ik me niet vergis, in de Bibliotheek der Vile Afd. D. v. O. Over het lofwaardig streven van deze Vereeniging behoef ik hier zeker niets meer te vermelden. Het doel:het africh ten van honden voor het opsporen van gewonden op het slag veld en voor den dienst van het Roode Kruis in het alge meen, is te mooi, dan dat het als onbekend mag worden verondersteld. Anders acht ik me gelukkig, aan dit doel eenige ruimere bekendheid te mogen geven. Om dat te bereiken zal de vereeniging a. zich honden aanschaffen voor het doel geschikt b. bouwen, aankoopen, huren of in bruikleen nemen van localiteit, waar de honden ondergebracht en door bevoegde personen verzorgd worden c. fokken, verplegen en africhten van honden voor het doel, onder deskundige leiding; d. het verstrekken van inlichtingen door woord en geschrift omtrent de ervaring en de africhting van den Rooden Kruishond e. het ter beschikking stellen van afgerichte honden in vredestijd bij oefeningen van leger en geneeskundigen dienst; in oorlogstijd voor practisch gebruik te velde f. hel aanhouden van een contröleboek (stamboek) van de in geval van oorlog ter beschikking staande honden. Die vereeniging, ongeveer een jaar oud, deed nu een poging om punt a uittevoeren, en de gediplomeerde honden, met toestemming van den eigenaar, aan het Legerbestuur aan te bieden om hen aan de manoeuvres van den Geneeskundigen Dienst te doen deelnemen. Zij stelde de volgende eischen. AFDEELING I. Dressuuroefeningen a. Volgen aan de korte lijn b. Volgen vrij aan den voet; INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 363

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 381