ervoor is er niet. 't Interesseert hen raisscheen niet genoeg, omdat 't geen sport is. Een mooi renpaard of een flinke jachthond geeft tastbare resultaten. Een Roode-Kruishond ligt huiten 't dagelijksche gedoe. Daarbij „oorlog" nu ja, de couranten roeren er in den laatsten tijd zich wel druk over, maar in waarheid gaat 't over de massa en dus alles wat daarmede verband houdt. Men vindt er, 't lijkt wel ongeloofelijk, maar 't is toch zoo, al heel weinig ernst voor die dingen. Yoor „Oorlog" hebben ze hun menschen, alles gehuurd en duur betaald. Nu willen ze er ook niet verder mee worden lastig gevallen. Men heeft eenige weken geleden een Duitsch officier opgevat, die in de omgeving van Portsmouth zoogenaamd gespionneerd had. Men had foto's en teekeningen gevonden van de kustwerken. Yreeselijk natuurlijk. De bladen hadden kolommen vol over de „German Spy".- doch de jacht naar nieuws ging zoover, dat een der geillustreer- de bladen zelf een aantal kiekjes gaf van het bedoelde fort, met alle aanduidingen wat bespionneerd was. Dat werd niet in beslag genomen. De Majoor Richardson had zelf een dure Roode-Kruishond afgericht en afgeleverd, gebrek aan belang stelling, onvoldoende onderhoud en training waren oorzaak dat het dier als schadepost moest afgeschreven. In het Engelsch-Indische Leger zijn ze in 't geheel nog niet gebruikt. „En wat levert U nu „Politiehonden, voornamelijk Bull-Mastiffs". De man zwoer bij dit soort, een type van de bekende bok sers. „A better natured dog cannot be found nor a kindlier companion for children than the rugged-countenanced Bull dog." Nu dat is bekend. Hoe grimmig ze er ook uit zien, ze zijn beste kameraden. De Bull-Mastiff is een kruising van den Bull-dog met een Mastiff'. Deze laatste behoort met de groote Deen tot de groote, zware honden, zeer geschikt om te kruisen. Zoo heeft de behoef te aan flink-gebouwde, vervaarlijke honden, wachters voor huis en erf, de kruising doen ontstaan van den grooten Deenschen Hond met Bull Terrier's en van Mastiffs met idem. Door zorgvuldige teling en opvoeding is een nieuw ras ontstaan van groote honden met veel Bull-Terrierbloed, bijzonder geschikt 366 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 384