uit van de grondgedachte, dat de hond alles doet om het kluifje dat hem wacht. Dit standpunt neemt evenwel niet weg, dat de logische opzet van de handleiding alle aandacht verdient en het boekje dubbel waard is gelezen te worden door- hen, die van plan zijn de africhting van honden ter hand te hemen. De aardige opvolging der gedachten en methodes stemt in ieder geval tot nadenken en wekt bewondering. Nu zou ik onvolledig zijn, als ik niet tegelijkertijd melding maakte van een ander pas uitgekomen werkje, nl. Dogs for hot climates, by Yero Shaw and M. H. Haijes. 2e druk." London, W. Thacker and C°, 2 Creed Lane E. C. Dit werkje voorziet voor de tropen in een e werkelijke be hoefte, is prettig vlot geschreven en geeft in een kort bestek heel wat. Het bevat 8 afdeelingen: le. Hondensoorten geschikt voor de tropen; 2e. Verzorging van honden in de tropen; 8e- Geneeskundige behandeling. We zouden heel wat kunnen aanstippen van den inhoud, doch willen alleen overnemen wat de laatste afdeeling al zoo geeft en wel: I Algemeene behandeling (o. a. het ingeven van medicijnen, dieët, opvoeden van jonge honden enz); II Huidaandoeningen (vlooien-tieken-luizen schurft-eczeem- ringworm enz); III Verwondingen; IV Ooglijden; V Oorongemakken'; VI Storingen in de spijsverteringsorganen (o. a. wormen- diarrheé-fistels-koliek-prolapsis ani, enz. enz); VII Storingen in de ademhalingswerktuigen; VIII Storingen in de afvoerwegen; 'IX Algemeen gestel en zenuwlijden (w. o. chorea-rabies- .verlamming e. a); X Vergiften en vergiftigingen. Natuurlijk treffen we echt engelsche geneesmiddelen aan, die bij ons minder gebruikelijk zijn, doch meestal zijn er meer opgegeven, zoodat men niet uitsluitend één behoeft toe te passen. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 37?

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 391