Bef 5chiefDoor5cbrift, Nu de rapporten over Missive 8540 eerstdaags zullen ver schijnen, wil ondergeteekende die even vooruit loopen en evenals Mijnheer „Bm" dat doet in aflevering no. 10, reeds nu verkondigen dat naar de eischen, door het Hoofdbureau gesteld, deze rapporten zullen doen zien, dat de resultaten allertreurigst zijnEn geen wonder. Waar Mijnheer „Bm" op pagina 922 beweert„Zeer terecht werd er gewenscht dat men in de eerste plaats treffers moest zien te krijgen en eerst daarna op de snelheid letten," en dat meent het gros van het Leger,daar verklaar ik dan eindelijk eens, dat dat de grootste fout is van de z. g. nieuwe methode (n.l. het huidige S. V.) Ik zeg eindelijk, omdat reeds 2J jaar terug in Indië, ik nooit eens ben opgekomen tegen de verkeerde inzichten van de vele schrijvers in het I. M. T. De reden daarvan? Steeds hoopte ik dat een der vele Fabius-menschen de peneenster- hand zou nemen, om in gloeiende taal de menschen te ge nezen van hunne dwalingen. Driemaal heb ik vellen vol geschreven, doch na overlezing ze weder verscheurd, 't Was niet dat, wat ik wenschte. Maar nu zal ik schrijven, al is het beroerd. Nu dan, na deze uitweiding, de verklaring waarom men niet eerst naar de treffers moet zien en daarna pas op snelheid letten. Juist door den man te veel tijd tot narichten te geven, krijgt hij slechte resultaten. Logisch, hij kan het geweer niet eenigen tijd stilhouden, men krijgt het bevingscirkeltje en hij schiet ernaast. De ideaaltoestand is. Cdo. Aanaanslaggericht vuur; tijd J 1 seconde. Dat dit ideaal bereikt kan worden heeft o.a. ge toond het Cursusjaar 1907 N.S.S. na drie maanden oefening. Wij gaven in één seconde en minder, goed gerichte schoten af (d.z. éénen en tweeën). Zooals de kapitein Fabiuszegt: We moeten het niet hebben van de dooden, we moeten werk en

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 399