Wij oefenden ons aanvankelijk aldusaanslag,na 2 seconden nog niet geschoten dan op commando van den onderwijzer weder afzetten en opnieuw den aanslag verrichten en zoo den tijd steeds inkrimpen (tertshorloge). We behoeven dus niet te zeggen dat het öputronenvuur voorloopig afgeschaft moet worden, eerst later bij het voortgezette vuren (als de aanslag is aangeleerd) op kop-borst-romp-en valschij ren in het ter rein, dan weder het 5- en meerdere patronenvuur. Thans moet een man doorschieten, ofschoon hij zelf ziet dat zijn aanslag foutief is. t Is waar in 8540 zijn 10 oefeningen schot voor schot, maar tijd per schot 3 a 4 seconden en het S. V. zegt o. a. op bladz. 8 van het bijvoegsel: de man moet met juistheid en kalmte richten De generaal Christan deelde indertijd op zijne inspectiereis mede: aan die 20 sec. voor 5 patronen is men gekomen, omda t de vijand die ongeveer noodig heeft om in den looppas een sprong voorwaarts te maken. Doch wat zit er in de metho de Fabius: Overdonder ze (den vijand) met vuur en dwingt hen om hun sprong niet ten einde te brengen, maar van te voren reeds weer te gaan liggen. Dat is je tactiek Een ge demoraliseerde troep is gemakkelijk te overwinnen. A propos hier behoeft geen sprake te zijn van munitie ver spilling of te veel verbruik van patronen. Integendeel waar er nu geschoten wordt zoolang de vijand zich vertoont (loopende voor den sprong), per man dus 5 patronen, daar zal bij de me thode Fabius, de vijand gedwongen worden zich, voor hij de 50 80 M. langen sprong gemaakt heeft, weder te dekken, dus misschien wel minder munitieverbruik. Wat wil men hier in Indië eigenlijk met het nieuwe S. V., wat denkt men te bereiken Wat de kapitein Lamberts op pag. 596 afl. 6 I. M. T. 1908 weergeeft„dat we eerst concoursschutters moeten maken en wanneer dan de concoursschutters van het oefenterrein op het gevechtsveld zullen zijn middelmatige schutters, dan zal het succes van ons vuur ongekend zijn Maar dat is geen nieuwe methodeDat deden we vroeger ook, men fokte scherpschutters, hopende enz. enz. 381 IXDI3CH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 402