zichtbaar bleven en dan weer verdwenen, dus toepassing van het principe van den juist snellen aanslag. We schoten met ons twaalven (officieren) elk 10 patronen en hadden 12 treffers, dus 30%; volgens de berekening (staatjes van Weegewijs) konden volgens de oude methode goede schutters 4% treffers bereiken, dus enorm mooi en sprekend voor het principe van den juist snellen aanslag. Te vreezen is het, dat, nu de nieuwe methode in Holland heeft afgedaan, Indië eveneens wel zal volgen. Des te meer jammer omdat een nieuw S. V. voor Indië samen gesteld door Fabius, Bekker en Weegewijs al ter perse was, ter vervanging van ons tegenwoordig voorschrift, wat absoluut niet de nieuwe methode weergeeft, en daarom te beschouwen is als een bruggetje om van de oude naar de nieuwe schietmethode over te gaan. Doch basta hierover, ik dwaal heelemaal af" Ik heb hem, zooals men ziet, geheel zelf aan het woord ge laten. Het groote nieuws dat hij er in mededeelt, is wel het bericht van de combinatie Fabius-Bekker-Weegewijs om een nieuw S. V. te construeeren, dat kan een prachtresultaat geven. Wie nu maar iets in dezen te zeggen heeft, we smeeken hem: brengt ons de methode Fabius. C. A. van Meeuwen, le Luitenant der Infanterie. Nadat dit opstel gereed was, bereikte me No. 11 I.M. T. en wenschte ik hier nog enkele beschouwingen aan vast te knoopen. Het vraagstuk der Schietopieiding van den Heer W. Baljet, is door genoemden heer heelemaal niet opgelost. Nu eens een verwerpen van de methode Fabius, dan weer een bejubelen van den .luist snellen aanslag. Bladz. 1021 le alinea: Wie toch kan een oogenblik veron derstellen dat een soldaat zal vuren op een doel dat hem in het oog valt (d. i. de hoofdzin). Deze opvatting is belachelijk zegt de Hr. Baljet. Bladz. 1021 2e alinea. „Het zuivere Fabius schot op zich zelf neem ik als mogelijkheid aan. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 387

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 405