Bladz. 1023 4e alinea. Juist omdat onder die schokken op het slagveld, de soldaat een ander mensch wordt, heeft ka pitein Fa'oius die methode uitgedacht. „Hij is niet meer de normale vredeschutter Och kom, daar verkondigt U heusch wat nieuwsWaarop berust die overtuiging dat het automatisme, juist door die gevechtsomstandigheden niet tot gewone uiting komt? Op dat verhaal van uw fietsen :t pleit niet voor die Mijn heer, als hij, nadat het „schokkend iets" voorbij was, den heelen verderen weg over geen macht meer over zijn spieren had, en den berm niet meer kon volgen. Bladz. 1024 laatste alinea. Juist omdat op het gevechtsveld de uitersten verder van elkaar liggen, les extremes se touchent krijgen we een verhoogde spierwerking en dus bij goed aangeleerd juist snel schot goede resultaten. Wat zegt U van deze beschouwing? Zij is al even gewaagd als de Uwe, dat er op het gevechts veld niets van het automatisme terecht komt. We weten het immers niet. Niemand kan bewerenik heb de overtuiging van dit of dat op het gevechtsveld. We kunnen theoriseeren en wiens theorie nu maar op de schietbaan in vredestijd reeds de beste uit komsten verkrijgt en de waarschijnlijkheid voor de beste uit komsten te velde op zijn hand heeft, dat is onze man (Fabius). De noot op bladz. 1025 is onbegrijpelijk: Op 300 M. b. v. stijgt de baan bijna 11,7 d. M. bij 5 m. M. te hoog plaatsen van de kolf? Thans Uw nieuwe methode. Zonder er diep in door te gaan, zou ik haar reeds willen veroordeelen en wel om de volgende reden: Omdat door foutieve opleiding (te veel gebruik maken van de spieren van d'.n linkerarm) de man zijn korrel niet meer op het doel houdt, gaat U toegeven aan die fout en zegt laten we daaruit een nieuwe methode fabriceeren. Indertijd toen ik in dienst kwam bestond er in de recruten- school een „op de plaats-rust" praten verbodenOmdat ze het toch deden, werd er in de volgende S. S. een „op de- plaats vrij" gefabriceerd, praten veroorloofd Het „rechtsom- INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 389

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 407