Uan Ureemde hegers. Frankrijk» Engeland. Snnoering uan een geisijzigde karabijn noor de caualerie. Aan de Int. Revue van October '10 ontleenen wij het volgende om trent wijzigingen, die men de cavaleriekarabijn heeft doen ondergaan. Hieruit blijkt duidelijk, dat men steeds meer waarde gaat hechten aan een goed vuurwapen voor de cavalerie en dus aan het gevecht te voet van het ruiterwapen. Loop, vizier, grendel en munitie bleven behouden, daarentegen kreeg het wapen een geheel nieuwe lade en een bajonet. De bajonet heeft een korte rechte driekante kling en wordt aan de lade bevestigd. Op dat ook na langdurig vuren de bajonet nog zal kunnen worden afge nomen, is de greep van warmteisoleerende deelen voorzien. De uitrusting met de bajonet wijst erop, dat men in Frankrijk even als in Duitschland het offensief van de cavalerie ook bij het gevecht te voet gaat eischen. Diermie Infanferieuitrusting. De nieuwe uitrusting is vervaardigd van geweven stof inplaats van leder. De bepakking wordt verdeeld in marsch- en gevechtsbepakking. De laatste omvat slechts de in het gevecht onontbeerlijke voorwerpen, als geweer met riem, bajonet, patronen, pioniergereedschap en veldflesch. In de broodzak kan de man dan nog een zekere hoeveelheid gekookte levensmiddelen, een nondration, een lepel en een vork meenemen. Tot de marschbepakking behooren bovendien nog: de mantel, veld- muts, een paar sokken, een eefbakje met deksel, een tandborstel, scheer zeep, scheermes, kam, handdoek, zeep, naaigereedschap en zakboekje. Al die artikelen worden in een gemakkelijk te scheiden ransel ge pakt. Dus draagt de man normaal zijn geheele uitrusting en kan hij voor het gevecht gemakkelijk alle overbodige zaken afleggen. In plaats daarvan kan hem dan een aanial (120) op bijzondere wijze ver pakte reservepatronen worden gegeven. Alle deelen der bepakking zijn met elkaar verbonden, zoodat de man met een enkele beweging alles kan afleggen en de marschbepakking van de geveehtsbepakking kan scheiden. Hij behoeft nu ook nooit zijn goed bij elkaar te zoeken, wat te velde en in bivaks zijn eigenaardi ge bezwaren heeft. Het goed, waarvan alle deelen zijn vervaardigd, is waterdicht. Men heeft geen gespen gebruikt, alle sluitingen zijn automatisch. De draag riemen van den ransel zijn op de schouders 10 cM. breed. De patroon- tasschen bestaan uit 5 in twee rijen geplaatste met drukknopjes geslo ten kleinere taschjes, die ieder drie houders bevatten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 433