üit de Pers, Decorum. In een naschrift in de Locomotief van 21 Maart merkt Pelgrim" Let volgende op: In afl. 21911 van het Indisch Militair Tijdschrift komt in de rubriek „Uit de Pers" van de redactie een beschouwing voor, waar op wij, al zijn we reeds verweg, het antwoord niet mogen schuldig blijven. De redactie attaqueert ons over hetgeen wij over Decorum (of liever over het gebrek daaraan) in De Loc. van 20 Jan. schreven. Dat de wijze van bestrijding van het 1. M. T. van kracht getuigt en vol overtuiging is neergeschreven, niemand zal dit na lezing van het redactioneel entrefilet getuigen. In ons oorspronkelijk opstel gaven wij als onze meening dat in het N. I. leger decorum een begrip is dat in weinig aanzien staat. Als bewijzen voor deze uitspraak releveerden wij twee omstandigheden, die als waardemeter kunnen dienen om de juistheid der bewering te controleeren. Eerstens vestigden wij de aandacht op het feit dat de meeste chefs er geen been in zien de troep te laten wachten. De I. M. U-redactie gaat nu aan het „cursiveeren" en vertelt dan dat wij beweerd zouden hebben dat het regel is dat men den troep uren laat wachten Pardon, I. M. T., dat heeft er niet gestaan. Er staat dat de meeste chefs er niets in zien om een troep onnoodig te laten wachten en .wij voegen er thans bij het komt meer voor dan noodig is. Is het I. M. T. dit niet met ons eens, het spijt ons, maar dan eens goed kijkenobserveeren, waarnemen, luisteren. Misschien wordt het I. M. T. dan wel bekeerd. Yerder hadden wij het over den goeden toon in het leger, waar ook nogal iets op af te dingen valt. En om in dezen een aanwijzing te 1) We zijn ons niet bewust dit te hebben gezegd; echter blijven we erbij, dat Pelgrim door zijn schrijven bij het courantenlezende publiek den indruk heeft kunnen vestigen, dat chefs er een regel van maken den troep onnoodig te laten wachten. Zelfs wanneer Pelgrim nu zegt slechts te hebben bedoeld, dat de meeste chefs er niets in zien den troep onnoodig te laten wachten, ook dan nog achten wij de uitdrukking te sterk, en deze meening is niet alleen die der redactie. Trouwens hoe kan eigenlijk een ondergeschikte beoordeelen of een meerdere den troep onnoodig laat wachten De reden van het wachten zal hem toch als regel onbekend zijn Maar moet de troep ook niet dikwijls te lang wachten, omdat ondergeschikten hem te vroeg laten aantreden, een te groote veiligheidscoëfficiënt nemen Ondanks alle voorschriften is dit euvel nog niet altijd voldoende bedwongen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 456