Uragenbus, I. B. te W. S. vraagt: In aflevering 12— 1910 vond ik een stukje over afstandsmeters, van de hand van kapt. C. F. van Gent. Zoudt U mij misschien kunnen opgeven waar zich de fabriek van Fuess bevindt die de afstandsmeters Zedlitz in den handel brengt? Die af standsmeter lijkt mij wel geschikt om gebruikt te worden bij het in kaart brengen van groote terreinen. Antivoord-. De fabriek van Fuess is gevestigd te Steglitz bij Berlijn. II. J. v. S. te B. schrijft Geachte Heer Redacteur. De volgende vragen zag ik volgaarne zoo mogelijk beantwoord le. O schrijft in het Ind. Mil. Tijdschrift No. 11 Bladz. 1151 over blauw linnen kleeding voor Officieren enz. De 2de. alinea vermeldt „Op meerdaagsehe oefening zijnde, mogen bovendien blauw linnen een voudige jassen worden gedragen." Gaarne vernam ik waar het staat, dat dit is toegestaan, op Sum. Westkust is het zelf verboden. 2e. Pas werd mij bekend eene missive van den Directeur van Financiën aan den Commandant van het Leger dd. Batavia 20 Mei 1886 No. 7581, waarin vermeld staat, dat Militaire Sociëteiten (Cantine) en Menages vrij zijn van het betalen van zegelrecht voor kwitantiën. Deze missive was niet alleen mij, doch ook vele anderen onbekend. Zou het geen aanbeveling verdienen, dat A. O. 1881 No. 46 dit ver melde en tevens dit vermeld werd in den Inw. Dienst onder Inrichting en Beheer der Menages Antwoord ad le. Yan bevoegde zijde deelt men ons mede, dat geen bepaling bestaat, waarbij het dragen van blauw linnen kleeding door officieren is toegestaan. Ook voor de minderen bestaat die kleeding alleen te velde en ook alleen te velde kunnen de officieren die Meeding tegen betaling uit de magazijnen ontvangen. Ons leger kent slechts een kleeding voor het garnizoen en een voor te velde Welke op meerdaagsehe oefening mag of moet worden ge dragen is niet uitgemaakt. III- J. te A. schrijft l6. Onlangs las ik in een der bladen dat wederom wijziging in de

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 463