Het Nederlandsche Leger telt ruim 4 X zooveel verdienste lijke officieren als het Indische en het vaderland tienmaal zooveel verdienstelijke onderdanen van de klasse waaraan een medaille wordt gegeven dan Indië, dat 40 X zoo groot is. Kan men zich daarin denken, als we alleen in het oog houden die breede linie van mannen, die in de voorste rij staan, om in de ontelbare landschappen het gezag te beves tigen van Onze Koningin Wie moet nu de aandacht der Regeering vestigen op om eens een voorbeeld te nemen zulke cijfers, uitgenomen het geval, dat een lid van de Tweede Kamer zich er voorspant, tijdens de Begrootingsdebatten. En zoo zijn we aan het slot van ons opstel gekomen, om nog een oogenblik te verwijlen bij de Tweede Kamer. Het schrijven van de grieven en klachten aan Leden van de Tweede Kamer is eene gewoonte geworden. Jammer, in zooverre, omdat deze nog al eens gevaar loopen een zaak eenzijdig te hooren (zooals het lid Thomson verward raakte in eene oude lezing van het geval Roerdinkholder-van Thiel, en deze geachte hoofdofficier opnieuw in de Tweede Kamer belasterde.) Men valle hen hierover niet al te lastig; zij mogen bij ge brek aan goede voorlichting al eens mistasten, hun hoofddoel is toch „Licht" en liefst het volle Licht op alles wat duister is of schijnt. En dat streven is te waardeeren, omdat aan de andere zijde daardoor een prikkel te meer zal zijn om niets te bedekken. We zagen eenigen tijd geleden een spotplaat op de oud- 478 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1) Zoo zijn onder die 16 medaljes, 2 gouden, 1 zilveren en 3 bronzen aan militairen beneden den rang van officier in Indië ten deel gevallen. 5 aan gega- geerden in Nederland en de andere 5 over West-Indië. Onze mannen, die hunne be6te krachten wijden op de meest verspreide posten van het ontzet tend groote Insulinde, slechts enkele eeremedaljes en daartegenover de lijst van Nederland kijk die eens even in P. J. L. pompenknecht in de domaniale mijn, te Holz. brons. S- Cbierbrouwersknecht in dienst van enz. brons. Mej. M. B. huishoudster b/d. heer O. H. S. pastoor te Nes. brons H. A. van M. meesterknecht v/d firma Stokvis enz. zilver, den Schoenmaker J. L. G. W. v/h. 5e. Regt. Infanterie brons, enz, enz. enz. Wat een verscheidenheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 498