Depots uoor de bereden Wapens. Het vorige jaar beschouwde ik in mijn artikeltje „Over organisatie, oefening en legering onzer Cavalerie", opgenomen in de September-aflevering van dit Tijdschrift, de wensche- lijkheid om het Depot-Eskadron van Salatiga te doen verhui zen naar een plaats in de Preanger gelegen en dan tevens van de gelegenheid gebruik te maken om onze opleidings-af- deeling te vereenigen met het Remonte-Depot te Padalarang. Het waren de financieele overwegingen die mij de plaats Pa dalarang deden aangeven als de aangewezene om de vereenigde remonte-inrichting te vestigen; hier toch zijn reeds gebouwen, stallen, weiden, een galoppeerbaan, e. d. aanwezig, waarvan dus, na het samensmelten, het Depöt-eskadron gedeeltelijk zou kunnen profiteeren en de verplaatsing dus minder kosten met zich zou sleepen ook zou, bij vereeniging te Padalarang, alleen het Depöt-eskadron verplaatst behoeven te worden. Sinds dien ben ik echter tot de overtuiging gekomen, dat ook hier weder de zuinigheid de wijsheid zoude bedriegen en dat het beter is het Depöt-eskadron niet te Padalarang te vestigen, ja zelfs nog een stap verder te gaan en ook het Remonte- Depot van die plaats weg te halen. Ik stel er prijs op mijn veranderd inzicht ter zake toe te lichten. De Directeur van het Remonte-Depot, de oud majoor der Cavalerie Groeneveld, is met den Ritmeester Boon, naar aan leiding van diens lezing in de Indische Krijgskundige Ver eeniging („Eenige beschouwingen op Cavaleristisch gebied), in debat getreden, waarbij beide Heeren, ieder van zijn standpunt, getracht hebben het spoedig verslijten van onze Cavalene- paarden te verklaren, althans er een oorzaak voor aan te geven. De majoor Groeneveld vestigt de aandacht op de „Osteoma lacic" en beschouwt deze ziekte als een der hoofdoorzaken van het groote reform-percentage. In hoeverre dit juist is, kan hier buiten beschouwing blijven genoeg zij het, dat uit het gevoerde debat duidelijk blijkt, dat

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 500