leiding kwamen, met één algemeene velduniform en een weinig meer systematische oefening dan voorheen, het doet niets af aan het feit, dat de sterkte af- en toeneemt met den volkswil en den lust om zich bij de burgermacht aan te sluiten en gedurende eenige jaren de oefeningen mede te maken. Laat ik evenwel eerst beginnen, met een beknopte schets van het Engelsche Leger zooals het op 't oogenblik is sa mengesteld. Na de Zuid-Afrikaanbche oorlog was meer dan ooit ingezien, dat er voor „Home Defence" iets meer moest worden gedaan, dan tot nu toe en zoo is een oproep uitgegaan, om in ruime mate deel te nemen aan de Landsverdediging, door dienst te nemen bij de „Territorials", een organisatie uitsluitend bestemd voor het land zelf en waarvan deingelijf- den niet overzee kunnen worden gezonden, zonder hunne eigene toestemming. We kunnen deze het beste vergelijken met weerbaarheidsvereenigingen, onderdeelen van bataljons, regi menten, brigades en divisies. Ze bestaat uit alle wapens en diensten, niet alleen Inf., maar ook Art. en Cav., transport treinen, geneeskundige dienst enz. enz. Dit is dus de „Citizen Army"—waarbij ik later nog afzon derlijk zal stilstaan. Het staande Leger, kortweg de „Regulars" genoemd, bestaat uit vrijwilligers, die zich voor 12 jaren verbinden, in en buiten het koninkrijk te dienen, doch daarvan maar 36 jaren in werkelijken dienst doorbrengen; de andere jaren treden zij in de Army Reserve. Hieronder volge eene opgave van de feitelijke dienst- en de'reservejaren bij de verschillende korpsen. Onder de wapens Reserve. Garde Cavalerie Cavalerie Rijdende en veldartillerie Garnizoens art. (en Berg-.) 8 7 6-3 8 4 10 9 9 5 6-9 4 5 Genie Garde Infanterie, Infanterie voerlieden 2 sappeurs 3 3 7 500 INDISCH MILITIAR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 520