Intendance korps Geneeskundige dienst Werkinrichtingen en voerlieden 2 anderen 3 Onder de wapens 3 Reserve. 10 9 9 Magazijnen 3 9 In doorsnede tracht men dus een 3 voudige reserve te krijgen, behalve bij de Garde, die eigenlijk moet uitgescha keld worden en bij de Inf. en Cavalerie, die bijzonder lang worden aangehouden. Jaarlijks is eene aanvulling van 41.000 recruten noodig, die tegenwoordig niet dan met kunst en vliegwerk kunnen bij- eengehaald worden. Het staande Leger kan zoowel voor binnenlandsche verde diging gebruikt worden als in het buitenlandachter dit Le ger staan, zooals reeds gezegd, de gewone reserves en voorts de bijzondere reserves, als le. en 2e. aanvulling. Een geheel afzonderlijke plaats nemen de Territorials in, bekend als „the Citizen-Army", eene schepping van den Heer Haldane, mi nister van Oorlog, die in de landsverdediging heeft opgenomen en georganiseerd alle op zich zelf staande overblijfselen van bur gerwachten uit den goeden ouden tijd, toen de steden en graaf schappen hunne eigen weermacht hadden met eigen uniformen en wat niet al. Waar bij de volksvertegenwoordiging de te genzin zoo groot was tegen dienstplicht, meende hij, door een beroep te doen op de vaderlandsliefde van het volk, wel vol doende vrijwilligers te krijgen voor een Territoriale Leger. Er is heel wat reclame voor gemaakt, de bladen hebben ijverig medegeholpen, de uniform, hoewel de kleur (grijsgroen) op het oogenblik niet meer zoo in aanzien is als in het begin, kleedt vlug en teekent slank, bij alle gelegenheden zijn ze als dapper, flink, ijverig enz. genoemd en toch willen de ge lederen niet vol loopen. Op 1 Jan. 1910 was de werkelijke sterkte 274.188, en de geëischte 315,408. Men vergete niet, dat er niets achter staat. Het staande Leger telde op 1 Jan. (binnenland en koloniën INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 501

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 521