samen) 165.686 man, dus niet zoo ver beneden de formatie die 170.088 man bedraagt. De cijfers van de gewone reserve zijn formatie 138.000 sterkte: 133.990. bijzondere reserve 86.539 70.486. Leger in Indië 75.884 77.825. Het^ Leger is niet verdeeld in legerkorpsen, wel in divisiën. Dit zijn dus zelfstandige troepeneenheden. Voor administra tieve doeleinden zijn de Britsche eilanden verdeeld in 7 Commando s en het Londensche District, elk tellende 2—3 divisiën d. w. z. de troepen, welke gelegerd zijn in deze commando's, zijn met inbegrip van bijzondere reserve en Teriitorials georganiseerd in brigades en divisiën, met bijbe- hoorende artillerie en genietroepen voor zoover het uitkomt. De Commando's zijn verdeeld in districten en deze weer in Regimentsdistricten van ongeveer 200.000 mannelijke inwo ners als pepinières voor een regiment, waaruit het de recru- ten trekt. Hoewel een ieder vrij is om dienst te nemen, waar hij wil (binnen zekere grenzen), beteekenen dus de namen als Bed fordshire Regiment of Middlesex Regiment, dat het troepen zijn uit die streken, dus het regiment gerecruteerd uit Bed- foidshire. Men noemt dit de Territoriale zöne, volledigheids halve zal ik hierbij de recruteering van de Territorials ook bespreken. In die „Territorial Area" heeft de Regeering ge westelijke vereenigingen in het leven geroepen, die de recru teering en uitrusting van de burgerwacht bewerkstelligen en daarvoor ook verantwoordelijk zijn. Hoewel het Territoriale Legei zelfstandig zich oefent, is het organiek ingedeeld bij het Staande Leger, zooals we straks zullen zien. Regimenten zijn geen slageenheden meer, maar gewestelijke eenheden, zooals we zouden, spreken van een Preanger-Regiment en een Batavia-regiment, doelende op de bataljons, die daar worden gerecruteerd. We hebben nog het Madoera-regiment, alias Barisan. Waarom men dit stelsel behouden heeft, kan ik niet zeker zeggen. Ik vermoed, dat de geest van sport en het opwek ken van gezonde naijver daaraan niet vreemd zijn. Sport, 502 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 522