een innig verband gemaakt tusschen de vroeger op zich zelf staande burgertroepen en het staande Leger, De Linie Infanterie, zooals de gewone Infanterie genoemd wordt, be staat uit 67 Territoriale Regimenten en 2 Rifle Regiments, welke naam we beter doen onvertaald te laten. Het is een korps met eigen tradities uit oude tijden, een soort scherp schutters, die niet kunnen worden opgelost of ingedeeld zelfs in het Britscbe Leger. Zij dragen hunne geweren niet „over" maar „omlaag" en hebben een groene uniform. De Garde staat geheel afzonderlijk, zoowel in indeeling als sterkte, recruteering, uniform enz. Zij valt buiten het gewone ver band en heeft geen Territorials. Het heeft geen zin de zeer verschillende uniformen te be schrijven, noch nader te verklaren wat Fuselier Regimenten, Highland Regimenten met het rokje en id. zonder dat zijn, of de Lichte Infanterie nader aantegeven. In wandel en groote tenue ziet men ze nog in al hunne kleuren en sym bolische onderscheidingsteekens, doch in veldtenue is alles één, behoudens natuurlijk kleine teekens, die het Regiment of het wapen aangeven. De Infanterie is bewapend met het korte I ee-Enfield geweer *(7.5 mm.), dat ruim 1,12 M. lang is, met een sabel bajonet van 0,42 M. Dit wapen weegt zonder bajonet 3.9 KG., dus 4 H.G. minder dan ons geweer, de bajonet daarentegen iets zwaarder en weegt 0.467 KG., dus 0.15 meer dan de onze. Elke geweerdragende heeft in zijn bandelier en gor del 150 patronen bij zich, terwijl er per man 300 in reserve zijn (trein en munitiecolonnes.) Bovendien draagt de man nu ook licht pioniergereedschap, een soort patjol met houweelpunt, waarvan de steel afneembaar is en niet ge bruikt, naast de bajonet hangt, met een kokertje en een riempje aan de bajonetschede bevestigd. De Bereden Infanterie bestaat in de vredesorganisatie niet, maar zal als eene afzonderlijke wapensoort worden ge formeerd als het noodig is. 2 van de Bataljons, gevormd tijdens den Zuid Afrikaanschen Oorlog, zijn nog daar. Er is nu een opleidingsschool voor bereden Inf. te Longmoor, nabij Aldershot. Hier worden van de 504 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 524