Inf. Bataljons officieren en minderen gezonden om onderricht te ontvangen. Alleen de besten, ook in schieten, worden genomen. De cursus omvat rij-onderricht, paardenkennis enz., in 't algemeen alles wat Bereden Infanterie te pas komt. Ge woonlijk gaan er van elk Bataljon 1 off. en 30 man, in 't geheel. Uit deze geoefenden worden in geval van nood Re gimenten samengesteld elk van 3 compagnieën en 1 sectie machine-geweren. 2 van zulke eenheden (ook wel Bataljons genoemd) behooren bij een bereden brigade (van 3 Regimenten Cavalerie). Aangezien er 4 zijn, rekent men er dus op 24 Compagnieën bereden Inf. te kunnen oprichten. De paarden worden ingekocht of gerequireerd, maar bij den achteruitgang „van den paardenstand", tengevolge van het motorwezen, zich in de toekomst ongetwijfeld zal doen gevoelen. In de gewone tabellen komt deze wapensoort niet voor; we doen dus goed die te beschouwen „pro memorie". De Cavalerie telt 31 Regimenten, waarvan 3 behooren tot de „Household Cavalry" (Garde) en 28 tot het veldleger. Deze zijn weer verdeeld in „Dragoons" „Lancers" en „Hussars" in veldtenu weer volkomen gelijk gekleed. De kleinste eenheid is niet het peloton, maar de „troop" van ruim 1| X de sterkte van een gewoon peloton. Men heeft vroeger den naam peloton ook gehad, doch die is verlaten. Een „troop" telt 38 tot 50 onderofficieren en manschappen, en is weer verdeeld in 4 sectiën. 4 Troops vormen een eskadron, gecommandeerd door een majoor, bijgestaan door een kapitein, tellende op oorlogssterkte 6 officieren, 154 man en 167 paarden. 3 Eskadrons A. B. C. vormen een Regiment, gecommandeerd door een Luit. Kolonel. Bij enkele regimenten is een dépöt-eskadrou voor de recruten. Terwijl de vredessterkte van een regiment 696 ruiters is en 523 paarden, bedraagt de oorlogssterkte 551 man en 586 paarden, omdat de ongeschikten worden achterge laten bij het Dépot. Elk Regiment Cavalerie heeft een sectie mitrailleurs onder een luitenant. De maxims worden vervoerd op zooge naamde G(eneral) S(ervice) wagens die tevens een deel der munitie, verpakt in banden van 250 patronen, bergen. In INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 505

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 525