vergelijking met de onze. Men zal onwillekeurig vragen: nu ja, wat geeft dat nu of zoo'n sectie onder den Chef van den Staf staat of onder den Alg. Bevelhebber. Om te beginnen al dit, dat er een schakel minder is en verder dat de Chef v/d. Staf ontlast wordt van een nogal omvangrijken werkkring, die een goed stuk van zijn aandacht eischt. Het spreekt van zelf, dat de „signalling officer" bij de Cav. Brigade een bescheide ner opdracht heeft. Er kan ook nog eene Cav. Divisie worden geformeerd, bestaande uit 4 Brigades en als Divisietroepen 2 Rijdende Brigades artillerie, 4 detachementen bereden genietroepen, 1 draadlooze telegraafcompagnie, i divisie Bagage en groote trein en 4 Cavalerie veld-ambulances. Maar de Britsche Ca valerie thuis telt maar ééne divisie, zoodat het dus slechts eene denkbeeldige eenheid is. De Cavalerie is bewapend met het korte geweer, dat de Inf. ook heeft, en de sabel, terwijl de Lancers ook nog een lans hebben. 100 patronen per ruiter worden medegevoerd in een bandelier over den linker schouder, terwijl er 300 patronen bij de treinen in reserve zijn. Hoe schilderachtig de cavalerie in groot-tenue er ook uit ziet, zoo moeten we daarbij niet vergeten, dat het 't duurste wapen van het Britsche Leger is. Zoo kost een pakje van een Garde-ruiter 324 gld., dat van een Lancier 171.20 gld., terwijl de Huzaren het goedkoopste zijn en 164.15 gld. kosten. Het is bijna te geef Nu we eenmaal bezig zijn aan de prijzen, zullen we en kele grepen uit den algemeenen lijst eraan toevoegen om een denkbeeld te geven van de kostprijs der kleeding van de verschillende wapens. Een Rijdende artillerist is 1.60 gld. goedkooper dan een Huzaar. Genie te voet 98 gld., gewone Infanterie 95 gld., terwijl de manschappen van het West-Afrika Regiment maar 30 gld aan kleeding vragen. De manschappen en een goed deel van het kader van dit Regiment zijn Afrikaansche negers. Met deze cijfers voor oogen kunnen we gerust met de hand op het hart verklaren, dat wij het voor heel wat minder doen en de dit jaar in de Begrooting aangevraagde sommen voor INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 507

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 527