Een veldcompagnie heeft alles bij zich voor de constructie van veldwerken, en het herstellen en vernielen van wegen, spoorbanen, bruggen enz. Zij heeft bruggemateriaal bij zich voor een brug van -4- 15 M. geschikt voor alle wapens of een van 25 M. alleen voor Infanterie. De Intendance vormt een afzonderlijken dienst, waarbij ook transport en remonte is onder gebracht. Zij telt 71 transportcompagnieën, 7 compagnieën voor mechanisch vervoer, 5 compagnieën voor de vivres en fourages en 4 remonte- Compagnieën. Nieuw zijn de Compagnieën voor mechanisch vervoer. Ze hebben B soorten van straat-locomotievenlichte, middelsoort en zware, die wagens trekken van 1—5,4 ton. Bij een Divisie-trein zijn 14 machines en 52 wagens van 4 ton. We waren in de gelegenheid ze onder weg te zien, bezig met het opvoeren van de benoodigdheden, van Aldershot naar de verschillende colonnes. Men onderscheidt, de „Tran sport and Supply Columns", die één dag veldration en één noodration voor ieder officier en mindere per divisie mee voeren, tegelijk met één dag fourage voor de paarden en het „Transport and Supply Park", dat voor 3 dagen levensmid delen heeft. Bij elke Divisie is ook nog een veldbakkerij, die voor 22.500 man kan bakken. Men heeft het korps in de laatste jaren meer naar voren gebracht, sedert de belangrijke diensten meer gewaardeerd zijn, zelfs is de Hertog van Connaught er Kolonel van geworden. De Geneeskundige Dienst (Royal Army Medical Corps) telt 35 compagnieën en 3 dépöt's met een opleidings school te Aldershot, totaal 1029 officieren en 4036 minderen, waarvan natuurlijk een groot deel in het buitenland zijn. De dokters beneden den rang van Generaal-Majoor hebben de gewone officiers-titels, dus zonder eenige toevoeging. Zij worden bij de garnizoenen ingedeeld, niet bij de korpsen. Bij elke Divisie zijn 3 vel'd ambulances, elk van de ze verdeeld in 3 sectiën die zelfstandig kunnen optreden. Een veldambulance telt 10 officieren, 182 onderofficieren en min deren en 59 voerlieden (van de Intendance). INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 511 I. M. T. 1911 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 531