Om van de Bijzondere Reserve of van het Territoriale Leger Officier te worden, moet de candidaat 12 maanden op proef gediend hebben bij een eenheid van het Staande Leger en daarna minstens een jaar dienst hebben gedaan bij de eigen troep en de jaarlijksche oefeningen hebben doorloopen. Zij krijgen daarvoor een getuigschrift, doch moeten nog een examen afleggen in militaire vakken. Studenten aan de Universiteiten kunnen tot een beperkt aantal worden toegelaten tot een officiersexamen op aanbe veling van het Bestuur van de betrokken Universiteit. De candidaten moeten militair onderricht ontvangen en eenige detacheeringen meemaken bij het Leger en kunnen dan verder benoemd worden. Uit de gelederen moet de candidaat aan de volgende eischen voldoen le. Bijzonder aanbevolen zijn door den Commandeerende Officier, 2e. minstens korporaal zijn, 3e. minstens 2 jaren dienst hebben, 4e. certificaat le klasse opvoeding bezitten, 5e. schoon strafregister hebben, 6e. ongetrouwd zijn, 7e. den leeftijd van 26 jaren nog niet bereikt hebben. Voor de naastvolgende rangen moeten examens worden afgelegd. Aan eene plaatsing op de krijgsschool gaat een proeftijd vooraf, waarbij nagegaan wordt, of de candidaat geschiktheid toont voor dien tak van dienst. Eerst daarna volgt de speciale studie en een benoeming bij den Gen. Staf, zoodra er plaats is. De officieren bij dien dienst hebben drie graden. Men wordt staf-officier 3e. graad en daarna 2e. enz. Behalve de genoemde gelegenleden om officier te worden, heeft men ook nog een Kon. Mil. College in Canada (te Kingston) en kunnen ook van koloniale Universiteiten eenige officiers plaatsen bezet worden. In Indië zijn aan Europeesche troepen 9 Regimenten Cavalerie, 11 Batterijen Rijdende Artillerie, 45 Batt. Veld-, 35 Compagnieën Garnizoens Art. en 52 Bat. Inf. met hulpdiensten. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 515

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 535