ücm \7reemde Legers, Oostenrijk—Bongorije, Berggescfiut. 3apan. In Oostenrijk-Hongarije tracht men, na achtereenvolgens het veld kanon- en het veldhouwitservraagstuk, alsmede dat betreffende de berghouwitser te hebben opgelost, een modern bergkanon in te voeren. Het is daarom interessant te vernemen, welke eisehen het in Wee- nen verschijnende Armeeblatt aan zulk een vuurmond stelt. In de eerste plaats moet de vuursnelheid worden vergroot, hetgeen te bereiken is door een automatisch sluitstuk, een onafhankelijke vi zierlijn en eenheidsmunitie. Kanonterugloop, dan wel kanon voorloop is daarbij een vanzelf sprekende eisch voor een snelvuurkanon Yoor berggeschut wordt hier aan een voorloopkanon de voorkeur gegeven. Reeds heeft het Fransche leger een voorloopbergkanon van 6.5 cM, Ook Deport heeft zulk een kanon geconstrueerd. Als tweede eisch wordt gesteld, dat de ballistische eigenschappen hooger staan, zonder vermeerdering van het gewicht van het stuk 1). Daarom wordt eene kalibervermindering overwogen. Vervolgens wordt een zoo gering mogelijke vuurhoogte gevorderd. Daar intusschen een bergkanon groote elevaties eischt, is aan dezen eisch moeilijk te voldoen. Men overweegt de volgende oplossingen 1. Het achteruitleggen der tappen. Een constructie, die Krupp bij zijn krombaankanonnen met constanten terugloop bezigt en die men ook aantreft bij den Fransehen 15 cM. Hw. 2. Een veranderlijke terugloop. De nadoelen, die deze constructie bezit tegenover den onveranderlijken terugloop met teruggelegde tap pen, ziju bekend. 3. Een blok om de elevatie van den vuurmond 10 graden te vergrooten. 4 Een gekromde omstelbare affuitas, waarmee de elevatie kan wor den vergroot. In het Armeeblatt wordt aan de sub 3 en 4 genoemde middelen de voorkeur gegeven. Ander gewichtige vraagstukken, n.l. veeren of luchtdrukvoorbrengers, pivot of verschuifbaarheid langs de as voor de fijne zijdelingsche rich ting en of een schild wenschelijk is, worden niet uitvoerig behandeld. Jahrb., Maart 1911. (IHsIukie pogingen om de nlool op groole sterkte te brengen. Naar aanleiding van de bestelling van een pantserkruiser type „Lion", door de Japansche Regeering bij Yickers, Sons Maxim, 1) Cursiveering van de redaktie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 543