fflsdedeeiingen 1. Permanent Comité (u. d. Volksbond) ten dienste d, d, Oud-Ind, ffiililair. Kort verslag over het jaar 1910. Het P. C. vergaderde driemaal, 7 Januari, 17 Juni en 1 Juli. De samenkomst op 17 Juni werd mede bijgewoond door de H. H. Voorzitter en Secretaris van de Vereeniging van gegageerden en Ge pensioneerde Militairen Juliana" te Putten. Hoewel het streven dezer vereeniging, in verbinding met de Afd. v. d. Volksbond ter plaatse, door het P. C. Rn zeerste op prijs wordt gesteld, kon het niet be sluiten tot directen steun, op grond van de ovexweging, dat het P. C. steeds geijverd heeft en zal blijven ijveren voor een algeheelen exodus van genoemde oud militairen van de Veluwe, iets waaraan naar de meening van de meerderheid der leden het gesticht Tehuis voor Mi litairen te Putten geacht kan worden in den weg te staan, althans niet bevorderlijk te zijn. Op de beide andere vergaderingen werden onze werkzaamheden be sproken en in haar belang vele besluiten genomen, waardoor we thans kunnen getuigen van een vermeerdering van belangstelling bij allen die direct of indirect aan onzen arbeid deelnemen. In het bijzonder zij ook nu weer melding g-emaakt van de goede diensten ons door H. H. Commissarissen van Afmonstering te Amster dam en Rotterdam bewezen. Wij stellen deze te hooger op prijs waar ze geheel belangeloos werden veideend. De Afdeelingen te dier plaatse maakten zich evenals vroeger zeer verdienstelijk door zoo noodig voor tijdelijk onderkomen o. a. van de pas gerepatriëerden zorg te dragen. Hierbij zijn als in een adem te noemen de verschillende personen, vereenigiugen en corporaties aldaar, die zich mede aan hun lot lieten gelegen liggen. Van de 55 Afdeelingen waarin zich gepensioneerde O I. Militairen vestigden zonden 40 aan den Secretaris de gevraagde gegevens. Er kan gezegd worden, dat de meesten dezer terugkeerende mannen weer in hun familiekring werden opgenomen, terwijl het grootste aantal bij navraag zich goed bleken te gedragen. Het wil ons Comité voor komen, dat het gehalte van de O. I. Militairen voortdurend beter wordt. Een afdeeling deelde ons mede dat haar correspondent alle O. I. Mil. bezocht heeft, enkelen met raad en daad heeft bijgestaan, voor anderen geschikten arbeid heeft gezocht zij het meestal zonder succes één hielp bij het solliciteeren naar een betrekking aan het Minis-

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 549