Wat aangaat het bestrijden van mitrailleurs door deze wapens zelve, daaromtrent is men in den laatsten tijd van opinie veranderd, zoodat het reglement in dit opzicht niet meer up to date is. Stond oorspronkelijk in het Duitsche „Exerzier- reglement" „Der Kampf gegen Maschinengewehre, die ein schwer zu treffendes Ziel bilden, entspricht nicht der Eigenart der Waffe",. het „Deckblatt August 1909" oordeelt daarover geheel anders. „Maschinengewehre, die in Stellung befindlich, ein schwer zu treffendes Ziel bieten und der Infanterie bereits auf den weiten Entfernungen Yerluste beibringen können, werden zunachst von der Artillerie und den eigenen Maschinen- gewehren bekampft werden mussen". Ook de Japanners wenschen de machinegeweren des tegen standers bij voorkeur onder vuur te nemen met hun zeer lichte mitrailleurs, die er zich bij uitstek toe leenen de vijandelijke stelling te besluipen, waarna ze uit gunstige opstellingen, zoo mogelijk in de flank der vijandelijke machinegeweren ge legen, deze onschadelijk trachten te maken. Zeer gevaarlijk kunnen voor machinegeweren enkele vijan delijke schutters worden, die op kleine afstanden de geweren besluipen en door welgerichte schoten de bedieningsman- schappen buiten gevecht kunnen stellen. Daarom moet aan de mitrailleurs, indien zij blootgesteld zijn of in zeer bedekt terrein ageeren, een kleine dekking evenals aan de Artille rie worden toegevoegd. P. 151. Reeds enkel door de enorme vuursnelheid van den mitrailleur zal een langdurig en sleepend vuurgevecht tot de- onmogelijkheden behooren, want de hoeveelheid mee te voeren munitie is natuurlijk aan grenzen gebonden. Doch eveneens de verhitting van den loop, hoe ook getracht wordt, deze door kunstmatige afkoeling tegen te gaan,, staat zulk een vuurgevecht niet toe, zoodat men verplicht is zijn toevlucht te nemen tot vuurovervallen, tot rafales. P. 152. Dit punt wijst op een eenigszins zelfstandig optreden der mitrailleursectie. Nu ligt dit wel is waar voor de hand bij een- INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 43

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 55