toch 26000 man in het veld, tegen ruim 21000 aan Blauwe zijde. De Commandant van het Roode Zuid Leger kreeg 17 Sep tember 's avonds laat de volgende instructie: Beide partijen hebben dus een beslist offensieve opdracht. De blauwe om cöute qui cöute op Londen aan te rukken en daarmede den vijand te verleiden tot splitsing van zijne hoofd macht, de Roode partij om alles wat in het Zuiden tegen den linkerflank mocht willen ageeren, aan te grijpen en er mede af te rekenen. Afgescheiden van de gevechtskracht hangt de geschiktheid van een leger om op te treden, de strijdvaardigheid dus, rechtstreeks af van de deugdelijkheid der organisatie, die voor de dagelijksche aanvoer van het noodige en de afvoer van het overtollige zorgt. Die organisatie moet niet alleen voor zien in de aanvulling van het verbruikte aan personeel, trans port, voedsel, munutie en voorraden van alle soort, maar zij moet tijdig, alles wegvoeren, wat niet langer noodig is, zooals zieken, gewonden, gevangenen, en de lijken van men- schen en dieren begraven. De practische bestudeering van dit vraagstuk vormde een van de hoofd motieven van deze oefening, waartoe ééne Divisie werd gemobiliseerd en van alle treinen enz. voorzien. Tevens wilde men gegevens hebben, om de marschvaardig- heid en het uithoudingsvermogen van de „Regulars Reservists," de „Special Reservists" en de „Territorials" naar waarde te kunnen schatten. Evenals bij een werkelijk oorlogsgevaar, zullen de menschen voor die aanvullingstroepen rechtstreeks van hunne gewone bezigheden komen, heel kort eenige her halingsoefeningen meemaken en dan met het staande leger uittrekken. Ongetwijfeld een prachtig denkbeeld, geheel lig gende in den lijn van het nieuwe stelsel. Een oogenblik INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 549 „Het is bekend dat Blauwe troepen worden gemobiliseerd in Somersetshire „en Dorsetshire, maar ik heb geene juiste gegevens omtrent hunne sterkte, „oogenblikkelijke vorderingen of staat van voorbereiding. Mijn linker flank „wordt beveiligd door een detachement in Gloucestershire, in samenwerking „met onze grensvestingen, maar ik verwacht, dat de vijand vrij spoedig Wiltshire „zal binnenvallen om eene diversie te maken in de richting van Londen. „Rukt, zoodra ge gereed zijt, op in de richting van Salesbury, ga zoo moge lijk de grenzen over en reken af met alle vijandelijke troepen, die tegenover „u mochten gesteld worden."

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 571