ingedeeld ging over naar de Midden-colonne. Ik denk, dat in hoofdzaak terreinbezwaren daartoe aanleiding hebben ge geven. Immers, toen de Linker-colonne naar Goombe-Bisset1) zou gaan, beteekende dit een zeer steile klim, want van dit punt zou bezetting van Knight on Hill volgen, ruim 200 voet naar boven over een afstand van eenige Kilometers. In den nu volgenden nacht .schuift Blauw enkele bataljons vooruit, voornamelijk Zuid van den hoofdweg Shaftesbury- Salesbury, zoodat hoewel het marschbevel daaromtrent niets bepaalds zegt, er eene onmiskenbare neiging bij Blauw voor zit om rechts te omvatten. Rood schuift 's nachts de rechter colonne vooruit tot de „Bake"; een eigenaardig bewijs hoe terreinpunten kunnen trekken, maar bindt verder de bewe gingsvrijheid van die Brigade, door haar onder de directe bevelen van het Hoofdkwartier te stellen. De Territoriale Brigade moest Chislebury Camp bezetten, de Midden-colonne zou als Reserve voorloopig blijven waar ze was, terwijl de Linker-colonne ;de heuvels van Knight on Hill moest houden. In een der bevelen van den Commandant der Roode Cav. Divi sie lezen we dan ook: „The G. O. C. intends to hold the Bake strouly to-night and to-morrow toco-operate in a general engagement which may be expected to commence." Ik leg hier den nadruk op, om eenige verklaring te vinden voor den volgenden dag. De noordelijke positie voorloopig houden als spil van de beweging, die blijkbaar van uit het zuiden zal worden ondernomen, doch waarbij in verband met de groepeering van de strijdkrachten en de reserve, de zwaarste druk van de noordzijde wordt verwacht. Verder moest de Cavalerie Comdt. nog 2 verkennigsdetache- menten uitzenden ('s nachts) om vast te stellen de juiste plaatsen waar de beide Divisiën van Blauw zich ophielden en of bij East Knoyle nog de vooruitgeschoven 1 le Brigade Inf. zich bevond. (Dit is de brigade die al tijdens de mobilisatie ter ondersteuning van de Cavalerie Divisie mocht optreden en al die dagen zoowat ter hoogte van East Knoyle is gebleven). Ook meende Rood nog, dat 2 Regimenten Blauwe Cavalerie tusschen Chilmark en Tonthell Bishop zouden staan. 556 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1) Zie marschlijnen laatste dag.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 578