De Blauwe Partij wist natuurlijk van de verschuiving van een geheele brigade naar „the Bake" niets en kwam dat ook niet te weten. Zij meende dat de hoofdmacht van Rood tussehen Goombe Bissett en Broad Chalke bivakkeerde en een brigade bij Wilton, terwijl alle Cavalerie in de Wylye-vallei was beveiligd achter de lijn Great Bridge WoodTiffont MagnaDinton. Men lette hier vooral op de vermoedelijke groepeering van de hoofdmacht in het zuiden. De vrijwel vereenigde Ille Divisie kwam hier goed te pas, en moest in Oostelijke richting opmarcheeren door het dal van de Ebble, beveiliging rechts boven op de heuvels, door een voorhoede van een brigade In fanterie, een brigade Artillerie en zooveel Divisie Cavalerie, als er was los te maken, (niet veel, als we de ordre de bataille nog eens inzien) 2 Eng. mijlen ruim 3 kil. of een uur marcheeren in groot verband) achterwaarts geechelonneerd zou de IVe Divisie komen langs den grooten weg met J brigade Infantrie en 1 batterij veld artillerie voorhoede, die zuidwaarts over de heuvelrij, welke op Chislebury Camp aanloopt, zou marcheeren. De Cavalerie zou links blijven om het optreden van 's vijands bereden troepen van uit het Noorden te neutraliseeren en verder Oostwaarts gaan als de eigen partij veld won, haar eigen hoofdmacht Oost houdende. Alzoo, „schenk niet meer aandacht aan het Noorden dan strikt noodig is, maar zorg bij de hand te zijn, want we moeten Oost op." Dat zou intusschen niet zoo vlot gaan, want de Ille Divisie maakte feitelijk een luchtstoot, tegen de vrij zwakke linker colonne van Rood. Wel is er flink gehandeld bij die colonne, die moedig den strijd opnam, doch toen men ein delijk bij Blauw inzag maar een kleine macht tegenover zich te hebben, heeft men er niet meer aandacht aan geschonken dan noodig was en de rest elders gebruikt. De IVe Divisie raakte met de voorhoede vast tegen Chislebury Camp en werd met het centrum mede gewikkeld in een Cavalerie-strijd om de Castle Ditches. Vandaar een eenigszms verwrongen beeld om Chislebury Camp, waar versterking van Blauw zich liet wachten, zoodat Rood zelfs het door de Blauwen genomen Camp weer van Noord omvatte en opnieuw ging heroveren. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 557

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 579