sparen hun munitie voor de beslissende gevechtsmomeDten, Is eenmaal de aanvaller tot op de korte afstanden genaderd, zoodat de verdediger zich moet vertoonen, wil hij den te genstander uit de stelling houden, dan zijn het alweer de machinegeweren, die door hun overweldigend vuur van zeer nabij afgegeven veel tot het succes bijdragen. Tenslotte zullen zij even voor den storm hun volle vuur kracht aan den verdediger laten voelen, in deze periode de artillerie, die niet langer op de lijn van weerstand kan blij ven vuren, voor een goed deel vervangend. P.172. Volgens mededeeling van den kapitein Verberne zou den de eventueel per Regiment Infanterie op te richten mitrail leurcompagnieën 3 secties sterk zijn. Aangezien een der gelijke compagnie toch nimmer in haar geheel de aanvallende tirailleurlinie zal kunnen en mogen volgen en er dus van leiding in het gevecht door den commandant geen sprake is, lijkt het ons rationeeler in beginsel per bataljon infanterie een sectie onbereden mitrailleurs in te deelen. Een sectie is wel degelijk in staat de sprongen der voorste gevechtslinie mee te maken, biedt een veel kleiner doel dan een geheele compagnie en vertegenwoordigt toch een enorme gevechtskracht. Vooral de Franschen zien in deze orga nisatie groote voordeelen, aangezien daardoor juist een bege leiding van den infanterieaanval tot op de korte afstanden mogelijk wordt. En de meeste gezaghebbende Franscbe schijvers zijn van oordeel, dat dit meegaan met den infanterieaanval tot nabij de vijandelijke stelling voor de machinegeweren verplichtend is. Zoo zegt o.a. Capitaine de Monbrison in zijn brochure „Des mitrailleuses et de leur emploi par l'infanterie dans l'offensive:" A l'heure actuelle, par ses derniers perfectionnements la mitrailleuse peut et doit accompagner l'infanterie jusqu'a 1'as- saut de la position. Elle peut suivre tous les mouvements d'une ligne de tirail leurs." En Commandant Meunier spreekt in „La Guerre Russo- Japonaise" als volgt 46 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 58