Uit zeer vertrouwbare inlichtingen is ons gebleken, dat het geringe aantal volbloedpaarden J), dat wij ieder jaar noodig hebben, geene fluctuaties op de markt in Australië zal brengen. Een contract is dus overbodig en men ga liever als volgt te werk Men detacheere een daartoe geschikt bereden officier en paardenarts voor eenige jaren in Australië. Zij treden als 't ware niet officieel op, maar uitsluitend als paardenkoopers. Men koope of hure de noodige paddocks en stallen. Deze officieren koopen de noodige 3 a 4 jarige volbloedpaarden op, die voor een billijken prijs onder hun bereik komen. Zij doen dit overal, waar zij kunnen, op de „bloodstock sales" en op de „estates". Paarden, die al in training geweest zijn, of op de renbaan geloopen hebben, 2) worden, zoodra er een A B C D E I I INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 577 1) Met volbloedpaarden wordt liier niet bedoeld «studbook". Er loopen in Australië massa's paarden rond, die niet vermeld zijn in het studbook en toch voor de practijk (gebruik en renbaan), wat hunne eigenschappen en behan deling betreft geheel gelijk te stellen met die uit het studbook. Als de stam boom van een paard er als volgt uitziet. (studbook) (studbook) F Q (studbook) ]-[ Unknown, (studbook) dan is zulk een paard niet opgenomen in het studbook, maar kan men gerust zeggen, dat het voor het gebruik geheel gelijk te stellen is aan een volbloed. Vele renpaarden op Java en in de Straits zijn niet vermeld in het studbook. 2) Wij deelen niet de vrees van hen, die denken, dat, wanneer een paard eenmaal renpaard geweest is, het niet meer geschikt zoude zijn voor het ge bruik. Integendeel zijn zij juist door hunne betere spierontwikkeling gemak kelijker en sneller af te richten dan z. g. „green horses", en eenmaal van de renbaan afgenomen zijnde, kalmeeren zij spoedig. I. M. T. 1911 39

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 599