Uan Vreemde Legers, 3apan. bichtkog els. militaire Euchtuaart. Engeland. In den Russisch-Japanschen oorlog is aan Japansche zijde ten dui delijkste de noodzakelijkheid van het bezit van een goeden Liehtkogel gebleken. Na een vijfjarige bestudeering is het thans naar alle waar schijnlijkheid aan een Japanner gelukt een uitstekenden liehtkogel te vervaardigen. Er is op de uitvinding reeds patent genomen, zij wordt door de Japansche commissie van proefneming onderzocht. De kogel, die een middellijn heeft van 5 duim (12,5 c. M) wordt uit een kanon geschoten. Zijn liehtkracht bedraagt 20.000 kaarsen, terwijl hij 20 minuten brandt. Het vorige jaar heeft de rijksdag voor de militaire luchtvaart een som van ruim 1,14 miliioen yen toegestaan. Van deze som was bijna een half miliioen bestemd om twee kapiteins naar Europa te sturen teneinde vier vliegmachines (l Parman, 1 Grade, 1 Wright en 1 Bleriot) te koopen. Verder werd een vliegterrein aangekocht, waarop twee loodsen zijn opgericht. Dit jaar is men van plan daar nog een groote loods te bouwen voor het militaire luchtschip Tamada. Die loods kost 360.000 yen. Vermelding dient nog, dat op het oogenblik in Japan verscheiden particulieren zich met den bouw van motor vliegers bezighouden. M. W. B. No. 11 en 22. '11. 5eincompagnieën. De Indische Generale Staf heeft de oprichting gelast van vier sein- compagnieën voor de division en van een draadlooze seincompagnie, op 1 Maart van dit jaar. Het personeel dezer compagnieën wordt in de eerste plaats door de mineur- en sappeurbataljons gegeven. De sterkte be draagt 49 Engelschen (n.l. 1 kapitein, 4 luitenants, 31 telegrafisten) en 88 inlanders. De draadlooze afdeeling bestaat slechts uit 11 man, waaronder een kapitein of luitenant als commandant. Hierbij kunnen officieren van alle wapens voor den tijd van 4 jaren worden gedetacheerd. Omtrent deze nieuwe formatie merkt de correspondent op: rHet zal interessant zijn te vernemen op welke wijze de seincompagnieën gebruikt zullen worden. Maar al voeren ze voorloopig ook verder niets uit, dan dat ze een einde maken aan het euvel, dat voor de seiners bij de brigade- en divisiestaven steeds de beste seiners uit den troep werden weggehaald, dan zullen ze reeds welkom en nuttig zijn." M. M. W. B. 43. '11.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 640