Qlededeeiingen ^=0^7?\ Ilederlandseri-Indisehe Afdeeling nan den Internationalen Bond tegen het duel en nóór de bescherming der Eer. Korte Mededeelingen. I Met toestemming van den Commandant van het Leger, verleend bij Z. E. schrijven van 6 Mei 11. No. 3, wordt het volgend schrijven gericht aan den kap. H. Kerremans, bekend gemaakt. Departement van Oorlog. Ie Afcleeling Secretariaat, Hoofdkwartier, No. 6. Batavia 25 April 1911. Ik heb de eer UWeledelgestrenge mede te deelen, dat ik geheel instem met de door U geleverde beschouwingen over „Het duel en de anti-duel beweging" voorkomende in het gedrukt verslag van de op den 28aten Februari j 1. door de Indische Krijgskundige Vereeniging gehouden vergadering en het denkbeeld om eene Nederlandsch-Indische Afdeeling op te richten van den Internationalen Bond tegen het duel en voor de bescherming der eer ten zeerste toejuich. De commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-lndiö (w.g.) van Daalen. II Lijst van hen, die sympathie hebben betuigd met het plan tot oprichting der bovengenoemde afdeeling J). H. Kerremans, J. F. Baerveldt, H. C. Kronouer, C. P. J. van Vlierden, II. J. D. de Fremery, W. Bekker, A. K. W. Gey van Pittius, H. van der Palm, K. F. E. Gerth van Wijk, S. Prins, E. Elsas, A. M. Verhaar, Kap. der Art. Maj. Kol. Employé der N. I. L. L. Mij. Kap. v/d Gen. Staf. Majoor der Inf. Ie Luit. der Art. Kap. Intendant. Kap. v/d Gen. Staf. Ie Luit. Adj. der Inf. Kap. der Art. Ie Luit. der Inf. 1) De volgorde der namen is die, waarin zij zijn opgegeven bij de beide eerstgenoemden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 648