|(s£^s7ë)| Uan FlIIes Wat, Verhooging nun de Dederlondsche ofiiciers-troktemenien. In de Memorie v. Toelichting op de Nederlandsehe Oorlogsbegrooting deelt de minister het volgende mede (1) In verband met de schriftelijke en mondelinge gedachtenwisselingen in de beide Kamers der Staten Generaal over het ontwerp van wet tot vaststelling van het Vlllste hoofdstuk der Staatsbegrootingover het dienstjaar 1910, heeft de ondergeteekende vermeend niet langer te mogen wachten met het brengen van verbetering in de bestaande trak tementsregeling van de officieren. De voorstellen tot deze verbeteringen strekken zich niet alleen uit tot do traktementen van de subalterne, maar ook tot die van de hoofd officieren. De bezoldiging toch van laatstbedoelde categorie is, behoudens eene kleine wijziging, voor zooveel betref.- het toekennen van eene toelage voor het houden van dienstpaarden, geheel gelijk gebleven aan die welke in 1881 werd vastgesteld. Het nu voorgestelde stelsel berust op de navolgende beginselen lü. gelijkstelling van traktementen, rangsgewijze voor alle officieren van de verschillende staven, wapens en dienstvakken waarbij de thans door de officieren der genie genoten traktementen in algemeenen zin tot grondslag zijn genomen met uitzondering van die van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht heneden den rang van hoofdofficier; over de bezoldiging van laatstbedoeld perso neel zal hieronder worden gehandeld 2°. afschaffing van alle toelagen, in den thans bestaanden vorm, met uitzondering van die voor het houden van dienstpaarden en zeer en kele tegemoetkomingen, voortvloeiende uit het gedwongen verblijf op afgelegen plaatsen buiten het garnizoen of uit andere bijzondere om standigheden. De vergoedingen voor bureelkosten blijven uit den aard der zaak handhaafd 3°. verhooging van de inkomsten van hoofd- en subalterneofficieren, zoowel van de aanvangstraktementen ,als van de periodieke verhoogingen voor de eerste-luitenants en kapiteins, welke thans geldend zijn. De bezoldiging van de generaal-majoors en luitenant-generaals blij ven, zooals zij volgens de thans bestaande regeling zijn, met dien ver stande echter, dat deze opperofficieren ook zullen genieten de toelage voor het houden van dienstpaarden. tl) Tengevolge van het aannemen van de motie Duymaer van Twist waar in terugneming van de voorgestelde traktementsregeling werd geëischt om deze gelijk met voorstellen tot een nieuwe pensioenregeling voor te brengen, is de Min. v. O afgetreden en de regeling voorloopig teruggenomen. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 75