65 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT. ling als zoodanig eene tegemoetkoming in de kosten van eerste aan schaffing van kleeding en uitrusting ontvangen ten bedrage van f 200. Bij toepassing van bet vorenvermelde stelsel zouden de totale kos ten van het officierskorps in rond cijfer vermeerderen met f 852,800. Door het afschaffen van de toelagen als bedoeld onder 2°. zal een bedrag worden bezuinigd van f 98,800. Voorts zullen mede vervallen de premiën aan artsen, die tot officier van gezondheid worden benoemd, waarvoor op de begrooting van het loopende dienstjaar een bedrag was toegestaan ad f 24,000. Door de afschaffing van bedoelde toelagen en het niet toekennen dier premiën zal derhalve een totaal bedrag worden bezuinigd van f 122,800, zoodat de genoemde verhooging ad f 852,800 in het geheel met f 122.800 kan worden verminderd en mitsdien de uitgaven door de herziening der traktementen veroorzaakt op f 730,000 kunnen worden gesteld. Ten gevolge van de afschaffing van de verschillende toelagen als hiervoren bedoeld en de invoering van de nieuwe traktementsregeling, zullen enkele officieren tijdelijk een achteruitgang in inkomsten onder gaan, d. w. z. voor zooveel die vermindering niet wordt weggenomen door de periodieke traktementsverhooging, welke ingevolge de nieuwe re geling zal worden toegekend, hetgeen al dadelijk het geval is met de tegenwoordige kolonels der genie en enkele kapiteins van dit wapen bij wijze van overgangsmaatregel zal met de door de hiervoren bedoel de officieren verkregen rechten rekening worden gehouden. Ten slotte zij hierbij nog aangeteekend, dat he't in het voornemen ligt de voorgestelde traktementsverhooging, bijaldien deze wordt goedge keurd, te doen ingaan op 1 April 1911. In verband daarmede kan het ter zake geraamde bedrag van f 730,000 nog worden verminderd met f 182,500 en alzoo worden gebracht op f 547,500. Een vergelijkend overzicht van de traktementen, zooals deze thans geregeld zijn en zooals zij naar het ontworpen stelsel zullen worden, is in den hierbij gevoegden staat vervat. I. M. T. 1911. 5

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 77