üon Uresmde begers. Oostenrijk—Bongarije. Amerika. Oefeningstochten te paard door de officieren uan de Boogere Krijgsschool. Onder de vele voorschriften, die de Chef van den Generalen Staf, generaal Conrad von Hötzendorf, gegeven heeft betrekkelijk de physieke training van de generale staf officieren, is er een, dat voorschrijft, dat die officieren ieder jaar een meerdaagschen oeieningstocht te paard moeten maken. Het doel hiervan is hun door de practijk de grenzen van het uithoudingsvermogen van het paard te leeren kennen, hun de gelegenheid te geven de snelheid te regelen naar de temperatuur, de gesteldheid van het terrein, den aard der wegen en tegelijkertijd hun eigen physiek te beproeven. Hieronder volgt als voorbeeld het in 1910 gevolgde parcours, dat gereden werd van 23 tot 30 Juni, onder leiding van twee officieren— rijinstructeurs. 23 Juni. Weenen Neunkirehen: 65 Km. in 7 uur, dus gemiddeld 9 Km. p. u. 24 Juni. NeunkirehenMurzzuschlag42 Km. in 71/-, u., een korten tijd als men rekent, dat de Semmeringpas moest worden doorgetrokken, waar meerdere malen te voet moest worden gegaan. 25 Juni. Murzzuschlag Mariazell: 50 Km. in minder dan 7 uur. 26 Juni Rustdag. 27 Juni. Mariazell Scheibbs60 Km. in 71/» uur in een slag regen, hierbij een uur rust, dus gemiddeld 8 Km. p. u. 28 Juni. Een zeer geaccidenteerde weg van Scheibbs—Lilienfeld 50 Km. in 7 uur. 29 Juni. Lilienfeld Rottenstein, zeer gemakkelijk, een goede weg, weinig geaccidenteerd, afgelgd met een snelheid van 12 Km. per uur (42 Km. in 3V.?uur). 30 Juni. Terugkeer naar Weenen46 Km. in 5V2 uur. Totale lengte van den afgelegden weg: 355 Km. Rev. Mil. d. A. E. Nov. 10. hichaarasproeDen ooor officieren. Voor het Amerikaansche leger zijn indertijd door President Roosevelt „physical tests" ingevoerd, waaraan de officieren zich moeten onder werpen. Deze zijn thans door het Min. v. Oorlog eenigszins gewijzigd en bevatten 0. a. de volgende bepalingen:

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 91